dluga angina

napisał/a: pies 2009-08-29 01:08
Witam
14 lipca bol gardla poszedlem do laryngologa dostalem duracef na 5 dni i pomoglo odrazu sie dobrze poczulem i po 4 dniach kuracji plywalem skuterem pare zary wyladowalem w wodze jezdzilem motorem i po 8 dniach znow bol gardla wiec do laryngologa mego prywatnego lekarza nie bylo wiec poszedlem do rodzinnego ktory dal mi antybiotyk (nie pamietam nazwy ale moja siostra lekarz powiedziala ze jest slabszy od duracefu i tak sie nie robi) ale ja sie nie posluchalem i bralem go przez 7 dni ogolnie pomoglo ale 7 dnia bol gardla wrocil byla sobota wiec nikogo nie bylo ale do jakiegos laryngologa sie dobilem przepisal mi dalacin na 10 dni i aulin wzialem tabletki i po dwoch godzinach faza puls 150 normalnie odlot az pojechalem do szpitala robili ekg i rozne badania i wszystko ok.
kochana sistrzyczka powiedzial (ze faza to mogla byc po aulinie) i zebym sie wstrzymal z tym antybiotykiem wiec go nie bralem tylko plukalem gardlo nadmanganianem potasu iprzeszlo ale po tej akcju w szpitalu jakos delikatnie kulo mnie serce i jakos w brzuchu dziwnie (jak mialem grype zoladkowa wygladalo tak samo serce brzuch chafcik:)) wiec poszedlem do gastrologa kazal mi zrobic badania:
leukocyty 7,42 tys/ul neurocyty 56,3 % rdw 12%
erytrocyty 5,24mln/ul monocyty 10,6% pdw 10,8 fl
hemoglobina 15,4 g/dl eozynofile 3,2% mpv 9,7 fl
hematokryt 46% bazofile 0,7% p-lcr 23,1%
mcv 87,8 fl limfocyty 2,17 tys/ul pct 0,3 %
mch 29,4 pg neurocyty 4,17 tys/ul ob 10 mm po 1 h
mchc 33,5 g/dl monocyty 0,79 tys/ul aspat 17 u/l
plytki krwi 312 tys/ul eozynofile 0,24 tys/ul aiat 37,8 u/l
limfocyty 29,2% bazofile 0,05tys/ul bilirubina calkowita 1,6 mg/dl
glukoza 74,5 mg/dl mocznik 31,3 mg/dl kreatynina 0,92 mg/dl
egfr(mdrd) 104 ml/min/1.73 sod 133,4 mmol/l potas 4,19 mmol/l
crp-ilosciowo 8,5 mg/l

serce przeszlo po 2-3 dniach (to bylo delikatne klucie momentami) brzuch sie uspokoil
poszedlem do laryngologa mojego bo byl dostepny pokazac badani i opowiedziec co sie dzialo obejrzal migdlaly powiedzial ze sa bardzo brzydkie i ze sprawa dojrzala do wyciecia migdalow ale antybotyku nie dal .
budze sie na drugi dzien i tak mnie gardlo napier........ ze slowa nie moglem powiedziec(dawno tak nie mialem moze z 10 lat temu tak sie trafilo ) mego lekarza znow nie ma wiec lece do innego wszytsko mowie i dostalem zinacef 750 10 zastrzykow po 2 dziennie (po 2 zastrzykach znaczna poprawa a narazie dostalem 4) , po skonczeniu leku mam isc na kontrole i ewentualnie przedluzyc.
Dodam jeszcze ze jak bylem maly to angina non stop co mieciac co dwa juz wtedy mieli mi wyciac ale jakos przestalem chorowac (mam 28 lat)jakies 3-4 lata temu mialem podobna anginowa akcje 3 antybiotyki po rzad ale przeszlo i wtedy zaczallem brac szczepionki przeciw grypie i przestalem chorowac (zdarzaly sie przeziebienie lekkie bole gardla ale wszystko samo ustepowalo bez oporow) . W zeszlym roku sie nie zaszczepilem (moze dlatego teraz taka akcja z ta angina). Angina tylko i wylacznie zdarza sie w wakacje .
Mam pytanie czy ten antybiotyk mi pomoze , jak sie pilnowac jak sie (moze )wylecze, co z tymi migdalami
Dodam jeszcze ze mam od tygodnia takie zimne poty siedze i nagle mokry calutki (to chyba oslabienie) caly czas biore linex i nastyne
Przez wakacje zle sie odrzywialem kebab pizza kebeb pizza fajki i takie tam rozne oglonie to regolarnie jem staram sie zdrowo odrzywiac cwicze tylko teraz jakos w wakacje palma odbila.
Ale sie rozpisalem mam nadzieje ze ktos zechce to przeczytac z gory dziekuje za odpowiedzi
bardzo chcialbym wyzdrowiec a boje sie ze jak skoncze ten antybiotyk to sie zaczne od nowa
co wy na to
napisał/a: pies 2009-08-29 09:41
zapomnialem ze po wizycie u rodzinnego i ootrzymani antybiotyku (slabszego)ktory nie pomogl dostalem znow duracef ale na 10 dni. i po tym bylo ok jakies dwa tygodnie i po tym czasnie znow wrocilo i wtedy dostalem dalacin i aulin po ktorym byl tzw "odlot".
Dodam jeszcze ze w okresie tych dwoch tygodni mialem troche fizycznej pracy ciagle zimne poty i tak z biura na podworko z biura na podworko
napisał/a: pies 2009-08-30 09:11
witam ponownie
dzis obudzilem sie z lekkim bulem ucha (po stronie bolacego migdala) rano dostalem 7 zastrzxyk zinacef 750(ogolnie zastrzyki momentalnie pomogly)ale ten bul ucha mnie dobija znowu cos ile to mozna zaczynam sie bac ze to nie bedzie mialo konca
we wtorek ide na kontrole to napisze co i jak moze ktos ma podobne akcje to se poczyta troche :)
napisał/a: pies 2009-09-03 17:17
Witam
dokoncze temat moze to komus pomoze
bylem na kontroli i dostalem jeszcze 4 zastrzyki czyli lacznie mialem 14 zastrzykoe zinacef 750
laryngolog powiedzial ze bol ucha moze wystepowac zagladal mi tam i nic sie nie dzieje
ucho przwie przeszlo jeszcze jakis "mikro bol zostal"
migdaly po kontrolnej wizycie tez wygladaja w normie mysle ze bedzie ok
natomias jesztem strasznie oslabiony (mysle ze to po dlugiej antybiotykoterapii) 10 min na sloncu i ledwo stoje ale unikam podworka przeciagow i pracy fizycznej normalnie sie odzywiam biore lactiv up i witaminki i czekam na powrot sil
wszystkim chorym zycze zdrowia
odezwe sie jeszcze zeby opisac jak to bylo na wycieciu migdalow ale to w grudniu
napisał/a: pies 2009-09-05 18:15
Witam wszystkich
niestety przedwczoraj mialem troche pracy fizycznej moze mnie powialo i dzis rano znow tosamo okropny bol migdalka ucha goraczka :( dol na maxa rece mi opadaja nie wiem co sie dzieje
znow dostalem zinacef 750 ( 10 zastrzykow) i po pieciu dniach mam isc na kontrole . Lekarz kategorycznie zabronil mi wysilku na powietrzu (tzw szybkich ochlodzen rozgrzenego ciala) w czasie antybiotyko terapi jak i 10 dni po.
POPROSTU ZAŁAMANY JESTEM 5 ANGINA 5 ANTYBIOTYK ALE COZ NIE PODDAJE SIE I TYM RAZEM ZASTOSUJE SIE DO ZALECEN W 200% :((
napisał/a: pies 2009-09-09 18:21
Witam
Ciag dalszy :)
koncze brac zinacef 0.75 zastrzyki ale cos tem nigdal nie jest do konca ok i postanowilem zmienic lekarza
i tak pani badala mnie z 30 min o wszystko sie wypytala dokladnie zrobila mi wymaz jutro ide na badanie krwi w kierunku mononukleozy po zakonczeniu zinacefu dostalem jeszcze sumamed 3 tabletki.
Co do wyciecia migdalow to Pani dala mi szczepionke broncho vaxon czy jakos tak i powiedzial ze bym sie z wycinaniem wstrzymal mam sie do niej zglosic za 2 miesiace i wtedy zobaczymy co i jak i podejmiemy decyzje
Ogolnie czuje sie dobrze tylko jestem mocno oslabiony ale to chyba norma po takim maratonie antybiotykowym odezwe sie niedlugo i napisze jak sie czuje czy mi pomoglo
mam nadzieje ze 5 dni po odstawienu antybiotyku nie wroci choroba :)
napisał/a: pies 2009-09-13 13:50
Witam ponownie
skonczylem brac zastrzyki zinacef skonczylem brac sumamed 500 i narazie jest ok troszke jeszcze mam wrazliwe ucho i migdal ale delikatnie (zeby nie powiedziec ze mnie boli) no i przy wysilku bardzo sie poce ale caly tydzien bunkier na chacie byl dopiero jutro jade do pracy mam nadzieje ze te cholerstwo juz nie wroci odezwe sie za tydziej jak sprawa wyglada jak sie czuje.
Dodam jeszcze ze nie pale papierosow od 3 dni i tak jakbym poprawe zauwazyl nie wiem czy tak jest czy se wmawiam :)
pozdrawiam wszystkich