Dłonie alergia

napisał/a: Nicollaa 2013-06-18 19:06
Witam,

od paru lat zmagam się z alergiami. Głównie na składnik wielu farb, czyli sztuczną hennę (PPD).

Od jakiegoś czasu jednak zaczęłam zmagać się z alergią, która występuje głównie na wewnętrznej stronie dłoni. Byłam z tym u alergologa i dermatologa. Każdy dawał inne leki, które nie pomagały, a co najwyżej zmniejszały uczucie swędzenia.
W każdym razie, ani jeden doktor, ani drugi nie stwierdził skąd to wynika i co to jest.

Jak to się objawia?

Najpierw zaczyna się od tworzenia małych pęcherzyków wypełnionych cieczą pod skórą, które stopniowo wypychane są jakby na powierzchnię dłoni. Zaczynają swędzieć już na samym początku. Później drapane czy nie drapane, bo to akurat bez różnicy często pękają, oddając z siebie kleistą, bezbarwną ciecz - czasem biało -żółtą. Skóra wysycha, łuszczy się. Czasami dochodzi do ran, które rozchodzą się zajmując całą powierzchnię dłoni i utrudniając normalne prosperowanie. Dodam, że na lewej dłoni objawia mi się to częściej i mocniej niż na prawej. Raz tylko spotkałam się z tym również na palcach u stóp, ale zeszło po dwóch dniach i nie wróciło ponownie.

Może ktoś z osób na forum ma podobny problem, albo jakiś lekarz orientuje się co to może być - ewentualnie jakie badania mogłabym wykonać. Dziękuję i pozdrawiam :)