Dlaczego tak boli po wybielaniu zębów?

napisał/a: OlaFasola 2009-02-28 08:49
Witam,

dziś w nocy spałam z nakładkami z żelem. Właściwie to noc miałam z głowy, bo okropnie bolały mnie zęby i dziąsła, miałam nadzieję, że jak ściągnę nakładki to jakoś przejdzie, ale niestety tak się nie stało. Umyłam zęby pastą elmex, dziąsła mi krwawiły po myciu strasznie. Jestem od 6.00 na nogach i nie wiem już, co mam robić. Czy wszystkich tak boli, czy moje dziąsła są zbyt nadwrażliwe? Nie mogę skontaktować się z moim stomatologiem, bo jest na urlopie, dlatego tutaj szukam pomocy.
Z góry dziękuję
napisał/a: wander1 2009-02-28 10:35
Ilu % jest srode którego uzywasz, oraz jaki? Czy są to profesionalne nakładki czy takie samemu robione w cieplej wodzie? Proces wybielania wzmaga wrazliwosc zębów, gdyż zwieksza przepuszczalność szkliwa, przez co drazni wrażliwą zębinę. Jesli nakładka jest żle dopasowana to drażni również dziąsła, które są delikatną tkanką, powstają uszkodzenia, czasami aż do martwicy i stąd ból. Wstrzymaj sie narazie z wybielaniem, dopóki nie skonsultujesz sie z lekarzem.
napisał/a: OlaFasola 2009-02-28 15:45
Witam,

dziękuję za odpowiedź. Środek, którego użyłam nazywa się OPALESCENCE PF i ma 20%. Oczywiście moje nakładki są z gabinetu stomatologicznego, czy to znaczy, że są one źle dopasowane, a ile tego żelu należy do nich nałożyć? Zużyłam połowę strzykawki (może za dużo?) Szkoda, że nikt mnie nie ostrzegł, że żel bardzo drażni dziąsła aż tak bardzo, to taki ból, że na dzień dzisiejszy mam dość wybielania!

Pozdrawiam
napisał/a: capriciosa1 2009-03-04 12:52
Przy tak wrażliwych dziąsłąch proponuję ze swego doświadczenia pastę wybielającą Blanx Med Delikatne dziąsła.
Kosztuje ok. 37 zł. Działa rewelacyjnie a jest delikatniejsza i przyjemniejsza niż Meridol. Opracowana jest specjalnie dla osób z wrazliwymi dziąsłami i chorobami przyzębia.
100 ml w specjalnym stojącym dozowniku.