Dlaczego nie moge zajsc w ciaze ?

napisał/a: karlcia123 2010-03-05 07:53
Mam 23 lata i razem z moim partnerem staramy sie o dziecko od hm od lipca ubieglego roku . Nigdy nie kochalismy sie z zabezpieczeniem . Miesiaczki mam regularne . Jak bylam u ginekologa to pani powiedziala ze wszystko u mnie jak w ksiazce i nie mam czego sie obawiac . Ale dlaczego nie moge zajsc w ciaze ? Nie stresuje sie bo powiedzialam ze jak nie teraz to nastepnym razem zwlaszcza w lipcu kiedy to zaczelismy starania powiedzialam sobie ok bedzie bede szczesliwa nie bedzie dzidziusia widocznie to nie czas. Ale ja chcialabym miec w przyszlym miesiacu ide do lekarza trwa to dlugo poniewaz mieszkam za ranica w szwecji. Czy wie ktos jaka moze byc przyczyna ? chcialabym sie troche doinformowac przed wizyta dzeikuje pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2010-03-05 08:08
Przyczyn może być wiele. Od takich psychicznych do zdrowotnych.......
Najlepiej wpisz w wyszukiwarce przyczyny niepłodności kobiet i się dowiesz.
Oczywiście nie chodzi o bezpłodność :)

Na wizycie u gina poproś o badania.
napisał/a: olcccccia 2010-03-05 08:12
I możesz miec też jakąs blokadę psychiczną, moja koleżanka również długo starała sie o dziecko, miala różne objawy po kazdym stosunku, robiła non stop testy ciążowe,a gdy przestała myślec o tym że chce dziecko udało sie :)
napisał/a: ivi.kiwi 2010-03-05 09:48
Mozesz sama isc do labolatorium i zbadac hormony i juz z wynikami isc do ginekologa... bo to, ze u Ciebie wszystko ok, to chyba stwierdzil bo zwyklym badaniu ginekologicznym?? A moze wina nie lezy po twojej stronie, tylko nalezy przebadac partnera... Psychika kobiety tez nie pomaga...
napisał/a: Rosa250 2010-03-05 12:01
Przyłączam się do tego co napisała ivi - zbadaj hormony oraz przebadaj partnera. Ostatnio jak jestem u ginekologa to kobitki mi mówią, że "bardzo modne" stało się kierowanie mężczyzn na badania, gdyż często z ich strony tkwi przyczyna no i nastawienie psychiczne.
napisał/a: ivi.kiwi 2010-03-05 12:05
Kazdy facet mysli, ze jak to on ma sie zbadac przeciez on tyle spermy.. :) ze nie mozliwe, ze cos z nim jest nie tak.. no ale jak moja kuzynka wkoncu zaciagnela meza na badania okazalo sie, ze on ma zlabe plemniki (malo ruchliwe) i to on dostal "witaminki"... Wiec czesto my kobiety, nie mamy zadnych "problemow" tylko faceci.. ;))
napisał/a: nordynka 2010-03-07 18:18
karlcia123 napisal(a):Mam 23 lata i razem z moim partnerem staramy sie o dziecko od hm od lipca ubieglego roku . Nigdy nie kochalismy sie z zabezpieczeniem . Miesiaczki mam regularne . Jak bylam u ginekologa to pani powiedziala ze wszystko u mnie jak w ksiazce i nie mam czego sie obawiac . Ale dlaczego nie moge zajsc w ciaze ? Nie stresuje sie bo powiedzialam ze jak nie teraz to nastepnym razem zwlaszcza w lipcu kiedy to zaczelismy starania powiedzialam sobie ok bedzie bede szczesliwa nie bedzie dzidziusia widocznie to nie czas. Ale ja chcialabym miec w przyszlym miesiacu ide do lekarza trwa to dlugo poniewaz mieszkam za ranica w szwecji. Czy wie ktos jaka moze byc przyczyna ? chcialabym sie troche doinformowac przed wizyta dzeikuje pozdrawiam

Dzien dobry. Jestem pierwszy raz na forum i nie bardzo wiem jak i gdzie wysylac swoje zapytania. Gubie sie. Ale do rzeczy. W tym roku koncze 35 lat. Mam juz troje dzieci urodzonych w przeciagu czterech lat. Najmlodsze dziecko ma 17 miesiecy. Staram sie o czwartego dzidziusia. Ale jakos bezskutecznie. Mam pytanie czy niemoznosci zajscia w ciaze mozna sie nabawic po trzecim dziecku, czy moze jestem zbyt niecierpliwa. Nie stosowalam srodkow antykoncepcyjnych, nie pale papierosow, nie pije alkoholu.
napisał/a: wikam2 2010-03-08 08:59
Zbyt niecierpliwa.
Poczytaj co kobiety piszą na forum.