Diprophos + zeel heel

napisał/a: Fryco 2012-12-12 21:23
Witam
zacznę od początku. w sierpniu nabawiłem się zapalenia kaletki maziowej ścięgna achillesa, bagatelizowałem sprawą aż w końcu po ok 1,5 miesiąca treningu z bólem zdecydowałem się na wizyte u lekarza. Zalecił fizjoterapie 2 razy i kiedy nie dawało za dużych efektów postanowił zrobić zastrzyk z diprophosem i zeel heel. 10 dni po tym zrobił kolejny i powiedział że do końca listopada powinno być dobrze. Teraz jednak po odłożeniu kul i chodzeniu przez ok 2 tygodnie czuję że stan nogi znowu się pogarsza. Poszedłem w takim razie do mojego lekarza który zlecił ponownie 2 zastrzyki z wyżej wymienionymi środkami. I tu właśnie jest moje pytanie czy warto te zastrzyki robić skoro po pierwsze po dwóch poprzednich efekty były jakieś tam ale raczej mierne, a po drugie naczytałem się właśnie o diprophosie i trochę mnie przestraszyły te wszystkie negatywne komentarze na jego temat.
Proszę o poradę.
napisał/a: Wasztyl 2012-12-13 15:56
diprophos to steryd więc działa przede wszystkim objawowo(nie leczy przyczyny) i nie wyklucza się, że sytuacja po zastosowaniu może się pogorszyć natomiast zeel heel to homeopatia i tutaj już wszystko zależy od tego czy ktoś ją uznaje czy nie
Dlatego jeśli za pierwszym razem był taki efekt może warto czegoś innego spróbować..