DIPROPHOS

napisał/a: aleksandra23 2010-11-18 20:19
BŁAGAM O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!
Mam 17 lat(jestem dziewczyną jeśli to ma jakieś znaczenie), jutro mam mieć podany do stawu właśnie Diprophos. Właściwie podają mi go bez większej przyczyny. Od 12 roku życia leczę się na stawy kolanowe ze względu na "strzelanie" w stawach a raczej charakterystyczne "chrupienie" o, mam też przerośniętą maziówkę i stan zapalny. Lekarze podejrzewają młodzieńcze zapalenie stawów, lecz aby się upewnić chcą podać Diprophos by wyłącznie sprawdzić jego działanie. Jeśli zadziała pozytywnie to ta choroba, jeśli nie to będą szukali innego żródła. Póki co nic się nie dzieje a w stawach nie rozwija się mój obecny stan. naczytałam się o wielu skutkach ubocznych i o tym, że ludzie koniecznie odradzają podawanie tego sterydu. Czy ktoś mógłby mi udzielić jakiś konkretniejszych informacji na ten temat? Czy podanie jednorazowo wywołuje jakieś zmiany? Choćby hormonalne?
napisał/a: Ania_204 2010-11-18 22:26
Podanie w tym wieku sterydu do stawu nie jest konieczne. Jest wiele sposobów by zdiagnozować różne choroby. Diprophos nie jest najlepszym wyjściem.