"DIPROPHOS" A STAW SKOKOWY

napisał/a: Adrian84 2009-12-03 12:03
Witam
Ok 4 lata temu skreciłem kostke w prawej nodze.Jak to bywa przy
skreceniu nosiłem przez ok 2 tyg szyne.Po zdjeciu nadal odczuwałem
czasami ból ale mimo wszystko ignorowałem go myslac ze to nic
takiego, jednak chyba myliłem sie...Silny ból delikatny obrzek i
zaczerwienienie pod kosta pojawia sie zawsze gdy przeciazam stope
chodzac np po gorach biegajac czy tez uprawiajac innego rodzaju
sporty w ktorych staw skokowy jest obciazony.Miałem robione badanie
rezonansem magnetycznym które nic nieprawidłowego nie wykazało jesli
chodzi o mój układ kostny.Bywałem juz u wielu lekarzy ktorzy min
kazali mi isc na fizykoterapie ( elektromagnez, ultradzwieki, laser)
to również nie pomogło.Zagłebiajac sie w tematyce ortopedii sam
doszedłem do wniosku ze moze to byc cos zwiazne z wiazadłami lub
zapaleniem dlatego tez chodze obecnie do prywatnego lekarza który mi
zrobił zastrzyk z (Diprophos) a kolejny ma byc po ok 6 tyg.Pytajac go
czy jest to blokada odpowiedział stanowczo ze nie czego nie jestem
tak do konca pewien czytajac dzisiaj arytkuły na temat tego
specifiku.Czy jest to faktycznie steryd ktory ma działania uboczne i
czy jest to moja ostatnia deska ratunku ktora mi moze pomoc w
wyleczeniu stawu skokowego?Moze sa jeszcze inne metody, specyfiki
które tak bardzo nie ingeruja w niekorzystny sposob na nasz organizm,
nie chciałbym naprawde sie truc niepotrzebnie takimi lekami w razie
gdyby istniały alternatywne metody leczenia które w koncu pozwoliłby
mi wyleczyc staw skokowy.Mam kilka marzen zwiazanych z gorami do
zreazlizowania ktore odwlekam juz długi czas, wszystko przez ten staw
skokowy :(
napisał/a: nerazzurri 2010-03-29 19:46
Witam, ja mam podobny problem tylko ze jestem juz po operacji stawu skokowego tez prawego bole nie przechodzily.

Dostalem zastrzyk z diprophosu bol przeszedl, po 2-3 dniach wrocil lekki ale wrocil, niestety praca wymaga chodzenia itp.

Nie wiem czy decydowac sie na kolejne czy moze zabiegi jonoforezy z udzialem tego "leku", mysle ze te zabiegu lagodnie by wplynely na staw.

Diprophos moim zdaniej jest jak najbardziej "blokada".
napisał/a: AGA 79 2010-04-09 23:02
witaj
Ja w tej chwili jestem juz po dwóch zastzrykach z dipropfosu,i mój lekarz do ktyórego chodze prywatnie otwarcie potwierdził ze to sa sterydy.
Ponad rok temu wsiadając do samochodu poleciała mi noga w kostce bolało strasznie pare dni , potem troszke ustalo. Tak przechodziłam pół roku.poszłam do osrodka gdzie lekarz(ortopeda)stwierdzil że nic mi nie jest, po czym tylko jakąs masć wypisał.Po miesiacu poszłam prywatnie, lekarz skierował na zdjęcie.Po jego obejrzeniu stweirdził że pół roku chodziłam ze złamaną nogą plus niby jakas martwica niby sie wdałai na 7 tyg wsadził mi w gips.Po zdjęciu gipsu miesieczna reachabilitacjai.......nic .Mam wrazenie że noga bardziej boli po gipsie niż przed gipsem.Ten sam lekarz polożył mnie dom szpitala na pare dni żeby zrobic mi tomograf stawu skokowego.Wyszło ze mam(czego za bardzo nie rozumiem)podwójne kostkiprzez co to nie bylo żadne złamanie, wiec gips chyba na marne.Lekarze stwerdzili że mam uraz stawu skokowego kostki bocznej.Ból jak był tak i jest, kostka robi sie zasiniaczona na wieczór po dłuższym chodzeniu, czasami boli tak że zaczyna kulec.Jakby ktos mnie gonil to nawet nie mam szans na ucieczke bo każdy krok w kierunku biegu sprawia ogromny ból.Lekarz rozklada rece puki co szprycujac mnie zastzrykami z dipropfosu....polecił zakup stabilizatora stawu skokowego......nie mam pojecia co dalej, kasy na leczenie juz troche poszło a efet zadny......pozdrawiam
napisał/a: Mariada 2010-04-11 17:09
Mam wątpliwości w prowadzonym postępowaniu powypadkowym. Poszkodowany doznał skręcenia stawu skokowego i twierdzi, że trochę bolało, po czym ból ustąpił. Po kilku dniach nagle ból powrócił, bez dodatkowej przyczyny. Może ktoś miał taki przypadek i czy ustąpienie bólu jest możliwe, a leczenie podjęte po 2 tygodniach polegało na zwolnieniu na 2 tygodnie i odciążeniu tego stawu. Będę wdzięczna za informację.
napisał/a: ulna 2010-04-11 21:48
rtg było zrobione?
staw napuchł powstały jakieś zasinienia w miejscu gdzie nie było żadnego uderzenia??
była kontrola ortopedyczna??

Czy ustąpienie bólu jest możliwe? Jest. Wszystko zależy jakiego to stopnia było skręcenie, czy nawrót bólu był np spowodowany nagłym obciążeniem stawu, jakimiś rotacjami itp.
napisał/a: Mariada 2010-04-12 19:00
ulna napisal(a):rtg było zrobione?
staw napuchł powstały jakieś zasinienia w miejscu gdzie nie było żadnego uderzenia??
była kontrola ortopedyczna??

Czy ustąpienie bólu jest możliwe? Jest. Wszystko zależy jakiego to stopnia było skręcenie, czy nawrót bólu był np spowodowany nagłym obciążeniem stawu, jakimiś rotacjami itp.

Dziękuję za komentarz.
Nie mam jeszcze dokumentacji z leczenia, ale w tym przypadku podejrzewam, iż doszło do kolejnego zdarzenia w okolicznościach nie związanych z pracą, więc poszkodowany nie podaje tego faktu, a uraz się pogłębił jedynie. Po prostu nie wiem, czy można uznać to zdarzenie za wypadek przy pracy?
napisał/a: ulna 2010-04-13 10:59
Jeśli zdarzyłoby się w pracy to powinno się złożyć raport z tego wydarzenia lub co najmniej powinni być jacyś świadkowie którzy potwierdzą to zdarzenie. Jeśli np w drodze do domu to musiałoby się to odbyć po najkrótszej i najbezpieczniej trasie a nie np. tak, że zdarzenie miało miejsce po wyjściu ze sklepu