Dieta wysokobiałkowa - problemy żołądkowe

napisał/a: Shadow_Defender 2014-01-27 11:21
Witam,

Od 6 miesięcy ćwiczę regularnie na siłowni 3 x w tygodniu ( trening całego ciała) w celu zwiększenia masy mięśniowej.Stosuje dietę węglowodanowo-białkową w tym stosuje odżwykę białkową ( naturalną ) serwatka .
Waga = 70 kg .
Mój problem jest następujący : Wczytyałem, iż jednorazowa dawka przyswajalna przez organizm białka to od 20-40 gram, przy czym w moim przypadku bardzo często dzieje się tak, że : na śniadanie zjem twaróg : 150 gram ( 15 gram białka ) do tego spożyje 15 gram odżywki białkowej składającej się od 10-13 gram białka wraz z mlekiem bez laktozy i po pewnym czasie pojawiają się gazy,wzdęcia,w żołądku cały czas się coś przelewa,do tego odczuwam dyskomfort oraz od dłuższego czasu miewam zaparcia - Dlaczego tak się dzieje ? Ogólnie zauważyłem, iż nie mogę pozwolić sobie na posiłek zawierający w sobie do 30 gram białka, gdyż mój organizm się buntuje - W czym problem ? Dlaczego tak się dzieje ? Chciałbym zjadać spore ilości białka w celu zwiększenia masy mięśniowej bez wyżej wymienionych problemów - Czy w moim przypadku jest to wykonalne ?

Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-01-27 11:36
Jakiej firmy masz odżywkę?
Co do 30 gram białka przyswajalnego w jednym posiłku to bzdura nie poparta żadnymi badaniami naukowymi.
Obserwuj organizm i jeżeli źle tolerujesz jakieś pokarmy to ich po prostu nie jedz. Akurat nabiał bardzo dużo ludzi nie toleruje i tak też może być u Ciebie. A zaparcia mogą być związane po prostu z małą podażą błonnika.
napisał/a: Shadow_Defender 2014-01-27 13:41
Odżywka :
Olimp 100% NATURAL WHEY PROTEIN CONCENTRATE
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-01-27 16:19
To raczej pewna odżwyka, więc nie powinna dawać negatywnych objawów.