Dieta przy znikomej aktywności fizycznej

napisał/a: plussssik 2014-07-30 15:16
Przede mną widmo siedzenia w domu przez 6 miesięcy. Nie mogę nic robić, nawet chodzić (problemy z kolanem i zerwany więzadłem). Tak się zastanawiam czy dało by radę zrzucić 6-10 kg przez ten czas, szczerze przydałoby się to, żeby po operacji nie obciążać kolana dodatkowymi kilogramami. Boję się jednak jakiejś drastycznej diety, żeby "flaczek" ze mnie nie został. Ma ktoś jakieś porady w tym temacie, jakieś doświadczenia? Jak się zdrowo odchudzić w takiej sytuacji?
napisał/a: anajaga 2014-07-30 15:31
cieżko coś doradzić tak na odleglość ale oczywiście jeść dużo owoców, warzyw, orzechow. makarony i tłuste kotlety na bank odpadają. a co jadłaś do tej pory?
napisał/a: plussssik 2014-07-30 15:43
Do tej pory też właściwie uważałam, starałam się nie jeść produktów mącznych i słodyczy. Ale widzę na wadze że już mi przybyło, a dopiero miesiąc siedzę w domciu -staram się nie obżerać. Przeraża mnie to wszystko :(
napisał/a: Konstans 2014-08-10 16:04
plussssik napisal(a):Do tej pory też właściwie uważałam, starałam się nie jeść produktów mącznych i słodyczy. Ale widzę na wadze że już mi przybyło, a dopiero miesiąc siedzę w domciu -staram się nie obżerać. Przeraża mnie to wszystko :(


Hej :)
i jak sobie radzisz ? kilogramy lecą jakbys chciała, czy wręcz przeciwnie ?
Napisz to zaczniemy działać!
Pozdrawiam :)
napisał/a: Misiaczek69 2015-02-10 17:22
hmm najlepiej w ogole zrezygnowac z produktow macznych. Zastapic chleb np lisciem salaty:) Na poczatku o to ciezko, ale da sie przyzwyczaic:) hmm moze do tego jakies cwiczenia na gorna czesc ciala?
Hmm skoro brak ruchu - to moze jednak wspomoc sie jakims suplementem diety? Mi trener polecil Therm Line Fast i na mnie dziala. Moze warto sprobowac?
ksylitol_eu
napisał/a: ksylitol_eu 2015-02-11 21:36
Równie ważne o ile nie ważniejsze od unikania produktów mącznych czy tłustego mięsa jest ograniczanie spożycia produktów zawierających dużo cukrów prostych. Mowa o słodyczach, wyborach cukierniczych czy słodkich napojach. Jeśli nie ruszamy się przez dłuższy czas warto jeść mniej niż zwykle, a po posiłkach pić napar z mięty czy zielonej herbaty, żeby wspomóc trawienie.
napisał/a: Izanku 2015-02-19 11:12
Można schudnąć bez aktywności fizycznej. Chociaż ta jest mega wskazana przy odchudzaniu. Tylko dietę trzeba maksymalnie dostosować do wymagań organizmu. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi właśnie jakiś problem zdrowotny. Ja miałam podobną sytuacje z tym siedzeniem w domu, bo już na początku ciąży kazano mi zrezygnować z pracy ze względów zdrowotnych. Mam poważny problem ze stawami biodrowymi, między innymi z powodu nadwagi. No więc wymyśliłam, że w tym czasie wezmę się za siebie. Ze względu na mój stan, skorzystałam z pomocy dietetyka on-line. To znaczy dietetyk jest prawdziwy ;) ale kontaktowałyśmy się przez SKYPE. Ja znalazłam taką poradnię w halsa w Warszawie. Miała dużo dobrych opinii w sieci i mogę je potwierdzić. Pani Aneta - super profesjonalistka. Córeczka urodziła się piękna zdrowa 3200 g. Ja po ciąży mam bilans 5 kg mniej niż po ciąży. Ja dalej stosuje się do jej przepisów i wytycznych pomimo tego, że już mija prawie rok od zakończenia współpracy.
napisał/a: Siatkareczka 2015-02-20 10:20
chyba najważniejsze jest to, żeby trwać w postanowieniu no i zmienić swoje nawyki żywieniowe na stałe a nie tylko na chwilę jak już zobaczymy, że gubimy kg to zaraz wracamy do starych nawyków.
Bardzo fajnie że mogłaś się konsultować z dietetykiem on-line, przy małym dziecku czasami trudno wyrwać się z domu, piszesz o tym, że korzystałaś z usług poradni halsa, ale rozumiem, że na pierwszą wizytę udałaś się osobiście bo chyba miałaś robione jakieś pomiary przed rozpoczęciem diety?
napisał/a: Misiaczek69 2015-03-14 13:01
hmm ja po miesiacu odchudzania z Therm Line Fast jestem zadowolona - w koncu sa jakies efekty. A odnosnie ruchu - to moze jednak jakis ruch w domu? Zawsze to mozna zrobic jakies brzuszki/przysiady itp itd - nie trzeba do tego duzo czasu, ani sprzetu, ani silowni. Albo wlaczyc sobie na YT jakas Chodakowska czy inna Lewandowska i tak cwiczyc, jak dzieciak juz spi?:)
Taaaa, prosto mowic, wiem wiem:> ale trzeba jakos sie w koncu ogarnac!