Dieta przy refluksie

napisał/a: krzysztof6234 2014-10-18 19:39
Dzień dobry,
mam pytanie dotyczące diety, jaką należy stosować w przypadku refluksu poposiłkowego i nocnego.
Gdzie mogę znaleźć sprawdzoną i DOBRĄ dietę, którą można stosować przy tej chorobie? Z tego co widziałem w internecie dostępnych jest ich dużo, ale niektóre przeczą same sobie.
Np. w jednej jest napisane, by unikać pieczywa pszennego, w innej by tylko takie jeść. Więc jakie pieczywo jest dozwolone, a którego unikać?

Pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2014-10-19 10:27
Witam,
przy refluksie, zgadze, innych i jakichkolwiek problemach około-jelitowych należy wykluczyć z diety:
- gluten
- nabiał
- słodycze (cukier)
- kakao
- ostre przyprawy
- przetworzone jedzenie
- śmieciowe jedzenie (ale to chyba oczywiste)
- oleje roślinne
- gotowe wedliwy, pasztety, parówki

Jest tego dużo. Nie o wszystkim teraz pamiętam :)
Zasada jedna - powyższe grupy produktów stymulują organizm do powstawania stanów zapalnych, podrażniania, dysfunkcji.
Refluks nie wziął Ci sie z niczego. Tylko własnie z kilku nakładających sie czynników. A zwykle prekursorem tego jest zła dieta.
Pozdrawiam.
napisał/a: krzysztof6234 2014-10-19 12:24
Dziękuję za odpowiedź, aczkolwiek jest to bardzo ogólne stwierdzenie i nie odpowiada na moje pytanie. Dodatkowo @Konstans wspominasz, że należy wykluczyć z diety nabiał. Ja z kolei wyczytałem, że nabiał (chudy), chude mleko, kefir, jogurty bez tłuszczu i serki homogenizowane są WSKAZANE w diecie refluksowej... więc jak to konkretnie jest?
No i jak to w końcu jest z tym chlebem? :) jeść chleb pszenny czy z pełnych ziaren?
napisał/a: Konstans 2014-10-19 15:08
Kolego :)
ja Ci bardzo rzeczowo odpowiedzialam na Twoje pytanie.Tylko przeczytales bez zrozumienia :/
Nabial jest prozapalny,zakwasza,a chudy to juz samo zlo.
Matko,poczytaj na tym Forum o szkodliwosci nabialu i glutenu (masa tego w dziale Gastro i Endo) i to nie sa wymysly.To badania!
Wiec powtarzam raz jeszcze-wyklucz nabial i gluten a objawy ustapia,zlagodnieja,cofna sie (wybierz,co zechcesz:)
Ustapi stan zapalny to i poczujesz sie lepiej.
Na jakiej podst.zdiagnoz.Ci refluks?
I w ogole to slowo "refluks"lekarze diagnozuja na wszystkie objawy.Uogolniaja,daja leki na nadkwasote,gdy de facto trzeba leczyc-nie - blokowac.Bo za chwile wszystko wroci.
Zastanow sie ,dlaczego masz refluks?
Pozdrawiam.
napisał/a: krzysztof6234 2014-10-19 16:04
Konstans napisal(a):Kolego :)
ja Ci bardzo rzeczowo odpowiedzialam na Twoje pytanie.Tylko przeczytales bez zrozumienia :/
Nabial jest prozapalny,zakwasza,a chudy to juz samo zlo.
Matko,poczytaj na tym Forum o szkodliwosci nabialu i glutenu (masa tego w dziale Gastro i Endo) i to nie sa wymysly.To badania!
Wiec powtarzam raz jeszcze-wyklucz nabial i gluten a objawy ustapia,zlagodnieja,cofna sie (wybierz,co zechcesz:)
Ustapi stan zapalny to i poczujesz sie lepiej.
Na jakiej podst.zdiagnoz.Ci refluks?
I w ogole to slowo "refluks"lekarze diagnozuja na wszystkie objawy.Uogolniaja,daja leki na nadkwasote,gdy de facto trzeba leczyc-nie - blokowac.Bo za chwile wszystko wroci.
Zastanow sie ,dlaczego masz refluks?
Pozdrawiam.

Przecież ja w żadnym miejscu nie przeczę badaniom, tylko chcę się upewnić, bo jak mówiłem, w różnych miejscach spotykam różne opinie (LEKARZY!). I doskonale rozumiem, co powoduje refluks. Zarówno z informacji z internetu jak również bezpośrednio od lekarzy specjalistów. Dlaczego mam refluks? Mogę się zastanawiać ile tylko chcę, na jego objawy cierpię od kiedy pamiętam, zdiagnozowano go u mnie po PHmetrii i po tym rozpocząłem leczenie

Co do chudego nabiału: http://www.dieteticus.pl/wp-content/uploads/2012/09/dieta_w_chorobie_refluksowej_przelyku.pdf - to jak mam to rozumieć?
napisal(a):Zaleca się natomiast spożywanie potraw podnozsących ciśnienie w dolnym zwieraczu przełyku, czylil bogatobiałkowych z ograniczeniem tłuszczów i węglowodanów. W diecie poleca się nabiał (najlepiej odtłuszczony), przetwory mleczne, drób, wołowinę, chude ryby.
napisał/a: Konstans 2014-10-19 16:27
Powiem tylko jedno - między kartki włożę wypowiedzi lekarzy.
cały Instytut Żywności i Żywienia zaleca takie jedzenie, ze ludzie chorują. Rozejrzyj sie ile tu ludzi pisze w dziale gastro, którzy latami jedli ciemny/biały chleb, chudy nabiał, mało tłuszczu, często wege.
I to oni teraz sa w najgorszej kondycjo zdrowotnej.

Wybacz ale szkoda mi czasu na kontrargumenty dla lekarzy, którzy korzystają z prehistorycznych informacji, którzy nie doszkalają sie, i dla których dobro pacjenta (=zdrowy, szczęśliwy człowiek) nic nie znaczy.

Pozdrawiam.