Dieta oczyszczająca jelita

napisał/a: Norweg1 2015-02-22 21:11
Chciałbym oczyścić jelita ze złogów, ale nie metodą "nie jedzenia" albo tylko picia samej wody bo na logikę to nie pomoże. Macie jakieś pomysły albo sprawdzone przepisy?
napisał/a: krzysmo77 2015-02-23 19:54
może spróbuj pić wodę z octem jabłkowym :) pomaga fajnie usunąć toksyny z organizmu
napisał/a: galos 2015-02-24 13:58
Też słyszałem o tej metodzie, warto ją wypróbować :)
napisał/a: Norweg1 2015-02-26 21:36
A ile razy dziennie w jakich proporcjach trzeba to pić?
napisał/a: jetta1 2015-02-27 07:33
Norweg napisal(a):Chciałbym oczyścić jelita ze złogów, ale nie metodą "nie jedzenia" albo tylko picia samej wody bo na logikę to nie pomoże. Macie jakieś pomysły albo sprawdzone przepisy?

ja jestem zwolennikiem kaszy jaglanej i jest ona polecana przez środowisko lekarzy nawet podczas różnych chorób.
Przez 3 dni jedz tylko kaszę jaglaną w różnej postaci ok. 5 razy dziennie.
Np. ze zmiksowanymi owocami, z suszonymi owocami, z warzywami. Jak lubisz. To jest najlepszy sposób na oczyszczenie jelit ze złogów.
Dieta na kaszy może trwać max 14 dni. Naprawdę polecam, a wodę z octem jabłkowym też możesz dodać do jadłospisu ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
napisał/a: Norweg1 2015-03-03 21:25
O jej i tak na jaglance all day? Ciekawe ciekawe... Dzięki, ale z tym octem to ciekaw jestem proporcji czy z wodą mieszać ile razy dziennie pić itp itd...
napisał/a: jetta1 2015-03-03 23:50
Norweg napisal(a):O jej i tak na jaglance all day? Ciekawe ciekawe... Dzięki, ale z tym octem to ciekaw jestem proporcji czy z wodą mieszać ile razy dziennie pić itp itd...

Wytrzymaj chociaż 3 dni,a sam zobaczysz ;))
Ocenisz :)
napisał/a: Andzrej 2015-03-07 08:00
Jelita czyścimy łuską z babki płesznik.
Tą starą bardzo skuteczną metodę dzisiaj stosują już tylko weterynarze do czyszczenia jelit koniom.
napisał/a: kamil_id 2015-04-14 19:54
Norweg napisal(a):Chciałbym oczyścić jelita ze złogów, ale nie metodą "nie jedzenia" albo tylko picia samej wody bo na logikę to nie pomoże. Macie jakieś pomysły albo sprawdzone przepisy?


Pytanie - czy faktycznie w Twoich jelitach zalegają złogi...
Jeśli zadba się o właściwą florę bakteryjną, to takie kwestie jak złogi, czy nawet spożywanie błonnika można zwyczajnie olać.

Proponuję przeczytać mój post o jelitach napisany w innym temacie:
http://commed.polki.pl/odbudowa-mikroflory-jelitowej-stan-zapalny-jelit-vt98531.html
napisał/a: Krotkajaa 2015-05-06 18:48
jetta napisal(a):
ja jestem zwolennikiem kaszy jaglanej i jest ona polecana przez środowisko lekarzy nawet podczas różnych chorób.
Przez 3 dni jedz tylko kaszę jaglaną w różnej postaci ok. 5 razy dziennie.
Np. ze zmiksowanymi owocami, z suszonymi owocami, z warzywami. Jak lubisz. To jest najlepszy sposób na oczyszczenie jelit ze złogów.
Dieta na kaszy może trwać max 14 dni. Naprawdę polecam, a wodę z octem jabłkowym też możesz dodać do jadłospisu ;)

Możesz napisać czy miałeś jakiekolwiek dolegliwości podczas tej diety?