Dieta niemowlaka

napisał/a: gregory_26 2010-02-14 12:01
Witam. Mam małe pytanie: Jakie produkty może już moje 10 miesięczne dziecko jeść? Mam dwóch pediatrów i każdy mówi co innego. Czy mogę już wprowadzać nabiał: biały twaróg, jogurty, serki dla dzieci? Mięsko to już można wieprzowinę? (np. schab, wątróbkę) czy jeszcze nie? Czy soczki mogę już podawać zwykle? (np. Kubusie) Czy zupkę już mogę dawać na wywarze? Czy rybkę mogę już podawać?
napisał/a: zuza7625 2010-02-14 12:24
Jestem trochę zdziwiona dietą dziecka.........moje w tym wieku jadły juz normalne obiady jakie my jedliśmy. Powoli trzeba wprowadzać wszystko, ale bardzo małymi porcjami i uważnie obserwować czy nie ma żadnych uczuleń. Zaczyna się zazwyczaj od soków i owoców, pózniej zupki warzywne i męso gotowane i tak po kolei coraz więcej produktów łaczyc. Powodzenia:)
napisał/a: gregory_26 2010-02-15 11:18
To jest moje pierwsze dziecko i z tad te moje pytania i wątpliwosci a nie chcem zrobic krzywdy dziecku wiec prosze o pomoc w tej sprawie rozmawiam z koleżankami i każda inaczej karmi swe malenstwa lekarz nie zalecal mi np.podawac calego jajka tylko żółtko zupki nie na wywaze miesnym bo uczula dopiero od roku tak samo z jogurtami wiec co moge dac dziecku ktore ukączyło 10 miesiecy?ma juz siedem ząbków.radzi sobie doskonale z gryzieniem je biszkopciki szyneczke chlebek.prosze o prawidlowy jadlospis dla takiego dziecka .Z góry dziękuje
napisał/a: Iwone 2010-03-10 08:45
Z tego co mi wiadomo, to dziecko w tym wieku może jeść już z domownikami.
Jeśli dziecko dotychczas nie wykazywało objawów alergicznych, możesz je karmić praktycznie wszystkim poza potrawami smażonymi,ostro doprawionymi i kupowanymi w sklepie gotowymi. Na pewno też warto zaczekać z wprowadzeniem orzechów, bo te silnie uczulają.
Jedyna zasada wprowadzania nowych pokarmów, to byś podawała je pojedyńczo, nie wszystkie na raz. Odczekaj kilka dni i wprówadz następny produkt.
Kubusie podobno powinno się podawać starszym dzieciom, ja podawałam synowi dopiero po 18 m-c bo wcześniej nie chciał, ale starszy pił już w wieku 10 m-c.


Moje dzieci jadały w tym wieku już wszystko, oczywiście gotowane.
napisał/a: beta32 2010-03-10 09:22
Witam. Dieta dziecka w 10 miesiącu życia jest już bardzo urozmaicona. Bez problemu możesz wprowadzić nabiał(typu serki , twarożek), tak samo rybę, soczki . To juz duze dziecko , fakt , ze delikatny żołądek i trzeba uważać na potrawy ciężkostrawne(smażone).
Wszystko zależy od dziecka czy nie będzie miało przeciw skazań.....np; zmian na skórze alergicznych. Wprowadzaj pojedyńczo nowe produkty, nie powinno być problemu.
napisał/a: gregory_26 2010-03-10 12:59
dziekuje slicznie za podpowiedz .Pozdrawiam
napisał/a: gregory_26 2010-03-10 14:33
a mam jeszcze male pytanie czy zupki jak gotowac na wywarze to miesko nie moze zawierac ani skory i kosci?bo juz słyszalam ze uczulaja to wiec jak gotowac na jakim miesie?
napisał/a: Agusia1982 2010-03-10 14:40
Ja gotowałam na kurczaku,cielencienie...i głównie to.
Nie słyszałam,że skóry i kości uczulają...tak,że nie wiem.
Ja na nodze z kurczaka normalnie zupke robiłam,potem obierałam mięsko i dzidziuś zjadał.
napisał/a: beta32 2010-03-10 15:49
gregory_26 napisal(a):a mam jeszcze male pytanie czy zupki jak gotowac na wywarze to miesko nie moze zawierac ani skory i kosci?bo juz słyszalam ze uczulaja to wiec jak gotowac na jakim miesie?



Ja gotowałam głównie na drobiu(skrzydełka, udko) lub cielęcinie. Nie obierałam mięska ze skóry, nic nie działo się niepokojącego, żadnego uczulenia córka nie miała.Następnie drobno nożem kroiłam na małe kawałki i wrzucałam do zupki.
napisał/a: Iwone 2010-03-13 22:06
Możesz gotować zupki ze skórką i na kościach. Jedynie po ugotowaniu wybierz mięsko ze środka. Ja od 6 m-c gotowałam prawie na wszystkim. Zaczęłam od przepiórek, gołębi, królików,kurczaków,indyka,wieprzowiny. Jedynie dziczyzny nie serwowałam. Mój mały się nauczył, że mięsko musi mieć zmiksowane, nie chce mu się gryść, ale innych produktów nie miksujemy.
napisał/a: gregory_26 2010-03-14 14:08
Rozmawiałam z lekarzem zalecił już wprowadzić jajeczko cale 3 razy w tygodniu na przemian z mięsem to znaczy dzień mięsko na drugi jajko.a mam pytanie jak zrobię np jajeczko rano na drugie śniadanie to na obiad wtedy co?jak jajko zjadła rano a w obiad już jaka nie dam a mięso mam dawać na przemian z jajkiem?proszę pomóżcie bo już nie wiem jak karmić moje dziecko w kwietniu skończy roczek.jak mogła bym prosić jak panie karmią swoje maleństwa w ciągu dnia.moja córcia rano je mleko z kaszka glutenowa 210ml o6.00 o11.00 mleko ok 180 tak o 13.00 jabłuszko z bananem o 15.obiadek o 17.00 deserek w postaci jogurtu z nestle i o 20.00 mleko z kaszka bezglutenowa miedzy czasie podaje biszkopty paluszki chlebek czasami biały twaróg i wędlinką.
napisał/a: Iwone 2010-03-14 16:29
Wasz lekarz chyba zapomniał jeszcze o rybie!
Iwone napisal(a):a mam pytanie jak zrobię np jajeczko rano na drugie śniadanie to na obiad wtedy co?jak jajko zjadła rano a w obiad już jaka nie dam a mięso mam dawać na przemian z jajkiem?

Możesz wtedy zmniejszyć ilość mięsa, albo dać rybę, a jeśli dasz same warzywa to też nic się nie stanie.