Dieta na masę - watpliwosci

napisał/a: ccc4 2012-11-11 20:13
Witam,

Mam 23lata i waze 53kg przy wzroscie 178cm. Mowiac krotko, jestem chudy - jak z obozu. Miesiac temu rozpoczalem trening na silowni (3 razy w tygodniu), a takze towarzyszy temu dieta na mase.

Zaplanowalem sobie 6 poliskow w ciagu dnia, co 3h. Wobec tego pierwszy posilek jem o 7.00, a ostatni o 22.00. Oczywiscie, jest ciezko, ale jestem zdeterminowany i jakos dam rade. Mam watpliwosci co do ilosci spozywanego jedzenia. Co powinienem jesc, mniej-wiecej wiem, ale poczytalem pare postow na forach w kwestii gramowego zapotrzebowania bialka. Wyliczylem, przyjmujac po 2g na 1kg wagi, ze powinienem w ciagu dnia dostarczyc 106g bialka (weglowodanow nie wyliczalem, bo po prostu makaron, ryz, chleb jem w kazdym posilku, wiec uznalem, ze jest ich wystarczajaca ilosc). Potem, kiedy przeliczylem sobie, ze w kazdym z 6 posilkow powinienem spozyc po 17,5g bialka i przeczytalem ile bialka zawieraja poszczegolne produkty, to sie przerazilem.
Wczesniej jadalem w ten sposob, ze np. grillowalem sobie ok 30g kurczaka na patelni + pomidory + makaron (2 garsci) i wydawalo mi sie, ze to bylo i tak sporo. Tymczasem, okazuje sie, ze gdybym mial dostarczyc w jednym posilku te 17,5g bialka, powinienen zjesc ok. 80g piersi z kurczaka. To samo w innymi produktami, np. schab 110g. Przy wczesniejszych posilkach juz bylo ciezko jesc tak duzo, ale teraz.. (?) Dzisiaj probowalem utrzymac takie ilosci, ale to jest nie do wykonania. Za duzo, za duzo.. Porcje sa kosmiczne. Poza tym zawsze tyle gotowania i zmywania. I pakowanie tych posilkow na uczelnie. Masakra :| Boje sie, ze dlugo tak nie wytrzymam, wiec prosze o jakies wskazowki, ktore moga mi pomoc.

Aha, jeszcze jedna sprawa bardzo mnie martwi. Zawsze mialem b. szczuply brzuch, a przy diecie po prostu jest jak bania. Oczywiscie czesc to nagromadzony gaz, co tez jest dosc nieprzyjemne, ale boje sie zeby mi tak potem nie zostalo, bo co z tego, ze klata+miesnie, jak nizej bd mial brzuch jak dziecko z afryki.

Od tygodnia jem odzywki po treningu, Whey Protein Complex + Gain Biolic (po 25g). Troche boli mnie po nich glowa. Nie wiem, co to moze oznaczac. ?

/Aha, prosze rowniez o polecenie czegos na stawy, bo czasami pobolewaja mnie rece (szczegolnie przedramiona) od tych wszystkich ciezarow.

Pozdrawiam serdecznie, bd wdzieczny za odpowiedzi :)
ccc4