Dieta i suplementy przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto

napisał/a: żabeczka 2012-11-28 22:13
djfafa napisal(a):Bo wiesz tutaj albo na PW mam pytania typu:
1. Boli mnie gardło czy to hashi?
2. Mam rozwolnienie czy to hashi?
3. Jestem senna czy to hashi?
4. Kłócę się ostatnio z mężem czy to przez hashi?

Ludzie dowiadują się że mają niedoczynność czy hashimoto i niedługo to że dostaną mandat za złe parkowanie będą zwalać z tą chorobą.


hahah kryzys też pewnie dlatego :P ...i jeszcze globalne ocieplenie;)

a jak tak spojrzeć z drugiej strony to pomyśl: zdrowie to coś co jest dla każdego z nas najważniejsze, więc jeśli coś odbiega od normy to każdy reaguje lękiem i szuka odpowiedzi na pytanie skąd to???

djfafa napisal(a):Dlatego przepraszam ale ja już daruje sobie odpowiadanie na takie pytania.


dla mnie ok. jeśli nie chcesz się wypowiadać o objawach nadmiaru jodu, nie masz obowiązku, po prostu nie znalazłam nigdzie na forum odpowiedzi na moje wątpliwości, więc postawiłam pytanie. Oczywiście, Twoje wypowiedzi są niezwykle cenne ponieważ masz ogromną wiedzę w temacie tarczycy, ale może ktoś inny też mi coś podpowie.
:)
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-11-28 22:35
Japończycy w zależności od źródła naukowego mają w codziennej diecie od 8 mg (8000 mcg) do 14 mg (14000 mcg) jodu dziennie codziennie! I jedyny "minus" tego jest taki że są dużo zdrowsi niż reszta świata, więc mówienie o negatywnych objawach po 500 czy 1000 mcg jodu przez parę dni, rozumiesz jak brzmi?

Ból głowy czy inna choroba nie jest u mnie lękiem bo wiem że mogę mieć anginę, zapalenie oskrzeli, migrenę, depresję oraz mogę złamać nogę itp. i tarczyca będzię miała taki z tym związek jak Tusk z zamachem Smoleńskim czyli wierzyć można ale czy to będzie prawdą?

Powtórzę jak coś komuś źle służy to nie nie patrzy na to co mówi lekarz a tym bardziej jakiś laik jak ja tylko odstawi wszystko bo nikt nie zna tak waszego organizmu jak wy sami.

Pozdrawiam

ps. A dla tych co interesują się jodem, polecam takie strony: http://iodine4health.com/ortho/ortho.htm
Tam leczenie jodem zaczyna się od 50 mg na dobę.
napisał/a: żabeczka 2012-11-28 22:57
czytałam, polecałeś już wcześniej
czyli mam rozumieć, że nie natknąłeś się na żadną publikację gdzie opisali związek dużych ilości jodu w diecie z niedoczynnością?
ja znalazłam w googlach że tak może się zdarzyć chociaż bardzo rzadko, ale ponieważ dr google nie stanowi dla mnie autorytetu szukam potwierdzenia lub negacji.
a poza tym ja w pracy mam dużo kontaktu z jodoformem, a on po zmieszaniu z wodą uwalnia jod więc pomyślałam że może ten jod też wchłaniam...
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-11-29 06:08
Ja nie jestem expertem od jodu, dlatego ja nie wdaje się w dyskusje na jego temat, bo duże dawki jodu to jest kilkanaście albo kilkadziesiąt mg a nie 500 czy 1000 mcg.
napisał/a: żabeczka 2012-11-29 06:57
ok. dzięki
dla zainteresowanych toksycznością jodu podrzucam linki które znalazłam(wg tych autorów dawka toksyczna zaczyna się od 1100mcg):
http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=nutrient&dbid=69
http://www.livestrong.com/article/479473-toxicity-of-iodine/

co oczywiście nie wyklucza leczenia wysokimi dawkami jodu:) zupełnie normalne, że to co jednemu szkodzi innemu może służyć...
pozdrawiam
napisał/a: blanka112 2012-12-01 16:40
djfafa myśle że możesz szykować się do jakieś pracy doktoranckiej na ten temat ;)
podziwiam zaangażowanie i wiedzę ..

stosowanie suplementów - omega, e, d, c jest myślę zasadne nawet u osób zdrowy biorąc pod uwagę tryb życia jaki ogólnie panuje zastanawia mnie stosowanie jodu i selenu po leczeniu izotopem ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-01 18:03
blanka11 napisal(a):djfafa myśle że możesz szykować się do jakieś pracy doktoranckiej na ten temat ;)
podziwiam zaangażowanie i wiedzę ..


Może kiedyś ale zupełnie innej dziedziny, bo zawodowo oczywiście zajmuje się zupełnie czymś innym :)


blanka11 napisal(a):stosowanie suplementów - omega, e, d, c jest myślę zasadne nawet u osób zdrowy biorąc pod uwagę tryb życia jaki ogólnie panuje zastanawia mnie stosowanie jodu i selenu po leczeniu izotopem ?


Niestety nie mam wiedzy w tym temacie, więc nie doradzę. Ale na logikę jak byłaś leczona na nadczynność to raczej jod dla Ciebie odpada.