Dieta i suplementy przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto

djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-05 11:15
Wiesz ja nie chciałbym od razu pisać że słabe libido jest związane z niskim cholesterolem, ale oczywiście jest taka możliwość, tylko żeby to wiedzieć to trzeba też znać poziom hormonów odpowiedzialnych za libido (u mężczyzn głównie testosteron u kobiet estradiol i LH). Jak będą niskie to może to być związane właśnie z cholesterolem który jest niezbędny do ich produkcji.
Ale to oczywiście tylko jedna z możliwych przyczyn.
napisał/a: soaring 2012-06-06 00:04
jasne, jasne. w każdym razie dzięki za trop, sprawdzę w przyszłym tygodniu. do tej pory stawiałam na psyche i się specjalnie nie zajmowałam tym, bo mam ważniejsze sprawy na głowie. seks jest taki przereklamowany ;))
napisał/a: greenlight 2012-06-12 08:46
Witam,

to mój pierwszy post na tym forum i nie ukrywam, że do w ogóle pisania tu skłoniła mnie historia użytkownika o nicku djfafa i właściwie to do niego kieruję ten post. Djfafa, jestem pod wrażeniem wiedzy ale jeszcze bardziej tego że jesteś żywym przykładem że proces autoimmunologiczny można zatrzymać a nawet cofnąć. Mam do Ciebie kilka pytań (nie wiem czy nie przewinęły się już te tematy)
1. Terapia Gersona -panaceum na hashimoto? Jak sądzisz warto się poddać? Podobno fantastyczna jeśli chodzi o wszelkie choroby immunologiczne...
2. Olej konopny tzn. terapia olejem z kwiatów konopi, u nas co prawda olej ten nie jest legalny ale cóż....można zmienić obywatelstwo i leczyć się tam gdzie jest ;) z tego co czytałam genialny jeśli chodzi o leczenie raka, dobrze radzi sobie z autoagresją

Masz jakieś informacje w tych dziedzinach? Coś szerzej na temat skuteczności?


Mam 21 lat 1,5roku temu przeciwciała były 10x za duże, mam podstawy twierdzić że choroba trwa ok 2,5 roku (wtedy zaczęło się dziać coś niedobrego) suplementacja ,odpowiednia dieta zostały wprowadzone zaraz po wizycie u endokrynologa. Obecnie biorę euthyrox 75. Jak myślisz jakie mam szanse zahamować ten proces? Szczerze mówiąc nie uśmiech mi się powolne zdychanie albo skakanie z mostu jeśli miałoby być gorzej. Obraz USG 1,5 roku temu był bardzo ładny i mam nadzieję, że nie m zmian.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-12 09:00
Zasadniczo już kilka razy odpowiadałem na podobne pytania.
Nie jestem przeciwnikiem innych metod leczenia które mają mniej lub bardziej udowodnioną skuteczność. I tak jak sam znam osoby które wyleczyły się z cukrzycy za pomocą diety Kwaśniewskiego, tak samo znam osoby które wyleczyły się z wielu dolegliwości na dietach wegetariańskich/wegańskich. To samo terapia Gerosna, oparta jest na mało przetworzonej żywności, na dużej ilości owoców i warzyw co oczywiście może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
Natomiast na mnie działa to co napisałem i puki co ja nie kombinuje nic innego i nie zagłębiam się w bardziej radykalne terapie niż te które sam stosuje, bo nie widzę takiej potrzeby skoro działa to co działa :)
Tak więc nie mam zbyt dużej wiedzy aby wypowiadać się na tematy inne niż opisane w tym wątku.
napisał/a: urszulas2 2012-06-13 08:04
Witam, od ok. 6 miesięcy stosuje zalecane suplementy, niedoczynność i hashimoto mam stwierdzone od 2 lat. Przeciwciała Anty TPO pół roku temu wynosiły 130.
Od 3 miesięcy jestem na diecie bezglutenowej, prawie beznabiałowej oraz wykluczyłam problemowe warzywa. Zrobiłam również test na nietolerancję pokarmową, gdzie wyszło, że powinnam wykluczyć: jajka, nabiał, kukurydzę, paprykę i wszystkie zboża, co też staram się stosować.
Jem sporo surowych warzyw i owoców, mięso drobiowe jakieś 3 razy w tygodniu, soczewicę.
Wczoraj zrobiłam badania A-TPO 30 (0-35) czyli spadły do normy
TSH 0,39 ( 0,2 – 4,2) biorę euthyrox 137.
Kwas moczowy 6,1 ( 2,4-5,7)
Nie mam pomysłu co z tym kwasem jest nie tak, robiłam wcześniej wynik na ALAT i ASPAT , kreatynina, wapń, fosfor, glukoza, wszystko w normie (nie mam wyników przy sobie).
Kwas był już podwyższony pół roku temu, wiec brałam Milurit i przez to wyniki mieściły się w normie, teraz nie biorę Miluritu od jakiś 2 miesięcy, chciałam zobaczyć jak organizm poradzi sobie bez tego. Dodam, że mam nadwagę i mimo diety i ruchu nie chudnę w ogóle.
Proszę o poradę.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-13 10:18
Hey!
Dzięki za post! Przeciwciała spadły Ci do normy, widać że dieta i suplementy działają jak trzeba!!! TSH masz idealne, a nawet może ciut za niskie, więc rozważyłbym nawet zmniejszenie dawki leku! Przy takim TSH nie powinnaś mieć problemów chudnięciem, więc tutaj trzeba gdzie indziej szukać przyczyny.
napisał/a: urszulas2 2012-06-13 10:22
ok, dzięki, też mnie bardzo ten wynik ucieszył i zdziwił jednocześnie, bo moi lekarze twierdzą, że tego się nie da zbić. Problem z kwasem jest jednak moim sporym zmartwieniem, co o nim byś powiedział?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-13 10:41
Wg akademickiej medycyny nie da się, wg naturalnej można i Twój przykład jest przecież tego dowodem.
Co do kwasu moczowego, Twoja dieta raczej nie wskazuje że to ona jest odpowiedzialna za taki stan, więc przyczyna raczej leży gdzie indziej, a gdzie? Nie wiem na tym zupełnie się nie znam.
napisał/a: soaring 2012-06-13 12:46
urszulas napisal(a):Witam, od ok. 6 miesięcy stosuje zalecane suplementy, niedoczynność i hashimoto mam stwierdzone od 2 lat. Przeciwciała Anty TPO pół roku temu wynosiły 130.
Od 3 miesięcy jestem na diecie bezglutenowej, prawie beznabiałowej oraz wykluczyłam problemowe warzywa. Zrobiłam również test na nietolerancję pokarmową, gdzie wyszło, że powinnam wykluczyć: jajka, nabiał, kukurydzę, paprykę i wszystkie zboża, co też staram się stosować.
Jem sporo surowych warzyw i owoców, mięso drobiowe jakieś 3 razy w tygodniu, soczewicę.
Wczoraj zrobiłam badania A-TPO 30 (0-35) czyli spadły do normy
TSH 0,39 ( 0,2 – 4,2) biorę euthyrox 137.
Kwas moczowy 6,1 ( 2,4-5,7)
Nie mam pomysłu co z tym kwasem jest nie tak, robiłam wcześniej wynik na ALAT i ASPAT , kreatynina, wapń, fosfor, glukoza, wszystko w normie (nie mam wyników przy sobie).
Kwas był już podwyższony pół roku temu, wiec brałam Milurit i przez to wyniki mieściły się w normie, teraz nie biorę Miluritu od jakiś 2 miesięcy, chciałam zobaczyć jak organizm poradzi sobie bez tego. Dodam, że mam nadwagę i mimo diety i ruchu nie chudnę w ogóle.
Proszę o poradę.


wow, wielkie gratulacje! Twój przypadek pobudza nadzieję! :)

jakie testy na alergie pokarmowe robiłaś? zlecone przez lekarza czy na własną rękę?

nie będę linkować, ale właśnie zrobiłam mały research - poczytaj, bo może jednak dieta czy zbyt mała ilość płynów podnoszą Ci poziom kwasu moczowego, a to pociąga za sobą problem ze schudnięciem :)
napisał/a: urszulas2 2012-06-13 12:55
Test na nietolerancję zrobiłam kierując się sugestią osoby, która miała jakieś informacje, że wykluczenie drażniących rzeczy pomaga w zbijaniu przeciwciał, jego nazwa to Food Detektiv, zamówiłam w necie i zrobiłam samodzielnie.
Jak masz jakieś ciekawe linki, których może nie widziałam, to może wyślij na priv'a.
napisał/a: Tysia25 2012-06-30 19:09
Od 4 miesięcy stosuje 2 razy dziennie kwas omega 3 , od 2 miesięcy zażywam Aswagandha i moje TSH wynosi teraz 2,45. Dodam ,że od półtora roku nie mogłam zbić TSH , cały czas było na górnej granicy. Lekarz stwierdziła na ostatniej wizycie ze to Hashimoto, jednak nie uważa ze to dzięki Omega 3 spadło mi TSH tylko,że dawka jest ok. Dawkę mam cały czas tą samą Euthyrox 37,5 i jakoś wczesniej mi nie obniżało wyniku ;) djfafa mam pytanie-czy jeśli Omega tak na mnie działa to bezpieczne jest zazywanie tak dalej-nie doprowadzi to do nadczynności?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-30 19:57
Zasadniczo Omega 3 ani Ashwagandha nie wpływają na TSH. To że masz lepsze TSH może oznaczać że obniżyły Ci proces zapalny na tyle że tarczyca lepiej zaczeła pracować.
Oba suplementy nie wprowadzą Cię w nadczynność nawet brane 100 lat i w dawkach 100 razy większych niż bierzesz obecnie, bo ich działanie jest inne.
Bardzo się ciesze z poprawy, moje gratulacje!!!