Dieta i suplementy przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto

napisał/a: scotix 2012-06-03 11:28
Djfafa,jeśli mam niski poziom teścia i cholesterolu(oba mieszczą się w normie,ale dolne granice) to czy zażywać omegę3? Biorę ją od ponad 6 miesięcy i nie wiem czy jest wskazana jeśli mam niski cholesterol.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-03 14:08
Odstaw i zobaczysz czy cholesterol i teść nie wzrośnie.
napisał/a: metzli 2012-06-03 18:04
Ja bym spożywała omega 3 tak czy siak, bo poza obniżaniem cholesterolu i korzystnym wpływem na tarczycę ma szereg innych dobrych właściwości. No i uwielbiam smak oleju lnianego!
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-03 18:29
No tak ale kolega ma niski cholesterol który prawdopodobnie obniżyły kwasy tłuszczowe Omega 3, a niski cholesterol może też być przyczyną niskiego poziomu testosteronu. Wbrew powszechnej opinii to co jemy nie ma większego wpływu na poziom cholesterolu w ustroju, więc tutaj najrozsądniej jest spróbować odstawić Omega 3.
napisał/a: metzli 2012-06-03 18:34
No to jak w końcu? Ma, czy nie ma wpływu? Bo w Twojej wypowiedzi widzę sprzeczności :D
napisał/a: scotix 2012-06-03 18:51
Jakby co to wyniki tego cholesterolu:
Cholesterol całkowity 157 norma 150-200
HDL 64 norma 55-75
LDL 84 norma 100-129
Trójglicerydy 64 norma
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-03 19:19
nova_a napisal(a):No to jak w końcu? Ma, czy nie ma wpływu? Bo w Twojej wypowiedzi widzę sprzeczności :D


W czym widzisz sprzeczność?
napisał/a: metzli 2012-06-03 20:23
W tym:
djfafa napisal(a):No tak ale kolega ma niski cholesterol który prawdopodobnie obniżyły kwasy tłuszczowe Omega 3, a niski cholesterol może też być przyczyną niskiego poziomu testosteronu. Wbrew powszechnej opinii to co jemy nie ma większego wpływu na poziom cholesterolu w ustroju, więc tutaj najrozsądniej jest spróbować odstawić Omega 3.

Skoro to, co jemy, nie ma większego wpływu z poziomem cholesterolu (z czym się chyba pierwszy raz spotykam, więc chyba muszę uzupełnić swoją wiedzę), to kolega mógłby sobie swobodnie wcinać olej. Jednocześnie ten sam olej z kwasami Omega 3 nie powinen mieć związku z obniżeniem cholesterolu i być przyczyną niskiego poziomu cholesterolu.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-03 20:59
Cholesterol endogenny według niektórych źródeł stanowi aż 95% cholesterolu całkowitego (oficjalne dane to między 60 a 80%), więc to co jemy ma niewielki wpływ na jego stężenie w organizmie. Oczywiście mowa o normalnym odżywianiu, włączenie suplementów diety takich jak omega 3, czosnek czy steroli roślinnych w dawkach które normalnie z pożywieniem trudno byłoby uzyskać powoduje jego obniżenie. Akurat te 3 składniki mają udokumentowane naukowe działanie obniżające cholesterol, tak samo to że niski cholesterol może mieć przełożenie na niski poziom testosteronu, dlatego bardzo często u mężczyzn leczonych statynami następuje gwałtowny spadek libida i występują problemy z erekcją.
Ale wątek nie jest o cholesterolu więc prosiłbym aby nie skupiać się na nim akurat tutaj.
napisał/a: soaring 2012-06-03 21:53
hmmm, a czy u kobiet niski cholesterol może miec jakieś przełożenie na libido?
i czy przy takich wynikach cholesterolu przyjmowanie 2mg Omega-3 jest Twoim zdaniem ok? w zasadzie moje pytanie brzmi, czy istnieje możliwość, że obniżę go jeszcze bardziej i czy to może mi to zaszkodzić?

Cholesterol 145,00 mg/dl 140 - 200
Cholesterol HDL 58,00 mg/dl 65 -
Cholesterol LDL, wyliczany 78,00 mg/dl - 135
Trójglicerydy 45,00 mg/dl - 200
(wyniki z marca br)
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-04 19:41
Jeżeli nie odczuwasz negatywnych objawów związanych z libido to bym się zbytnio nie przejmował, ale fakt że taki niski cholesterol to nic dobrego.
napisał/a: soaring 2012-06-05 11:01
problem z libido mam: całkowity jego brak, ale nie łączyłam tego z cholesterolem.
dziwi mnie to trochę, bo moja dieta nie jest beztłuszczowa. nic no, przebadam się niebawem, bo to były wyniki jeszcze przed zmianą diety (wcześniej bardzo mało mięsa jadłam), rozpoczęciem łykania Omega-3 i pozostałych suplementów.