Dieta i suplementy przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto

djfafa
napisał/a: djfafa 2011-01-07 13:21
madz_m napisal(a):Pytanko odnośnie diety:
dziecko lat 9 stwierdzono niedoczynność, lek Euthyrox N25 ,Endo wykluczył z diety jajka i drób.
Proszę o ocenę.


A jaki powód podał? Bo ja takiego powodu nie widze jeżeli chodzi o niedoczynność, no chyba że są inne schorzenia tego wymagające jak np. alergia.
napisał/a: madz_m 2011-01-07 21:50
djfafa napisal(a):
madz_m napisal(a):Pytanko odnośnie diety:
dziecko lat 9 stwierdzono niedoczynność, lek Euthyrox N25 ,Endo wykluczył z diety jajka i drób.
Proszę o ocenę.


A jaki powód podał? Bo ja takiego powodu nie widze jeżeli chodzi o niedoczynność, no chyba że są inne schorzenia tego wymagające jak np. alergia.



jako powód endo podał niedoczynność, u dziecka nie ma żadnej alergii. stąd moje wątpliwości...
napisał/a: Diuna_4 2011-01-07 21:58
Chciałabym spytać jak suplementować i w jakiej dawce, albo w czym dostarczać wapno aby miało najlepszą przyswajalność, przy Hashimoto. Mam 40 lat i osteoporoza wielkimi krokami nadchodzi :( , bez mleka i żółtego sera ciężko mi coś rozsądnego wymyślić.

Diuna
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-01-08 12:35
madz_m napisal(a):
djfafa napisal(a):
madz_m napisal(a):Pytanko odnośnie diety:
dziecko lat 9 stwierdzono niedoczynność, lek Euthyrox N25 ,Endo wykluczył z diety jajka i drób.
Proszę o ocenę.


A jaki powód podał? Bo ja takiego powodu nie widze jeżeli chodzi o niedoczynność, no chyba że są inne schorzenia tego wymagające jak np. alergia.



jako powód endo podał niedoczynność, u dziecka nie ma żadnej alergii. stąd moje wątpliwości...


Z całą odpowiedzialnością mogę napisać że to głupota! Drób: idelane źródło białka, pierś pozbawiona niemal tłuszczu, zero weglowodanów, inne część jak noga również nie zawierają tłuszczu w dużej ilości. Jajka: super źródło białka i tłuszczu, zawiera duze ilości minerałów, lecytyny i cholesterolu który jest mu w tym wieku potrzebny do wzrostu! Nie mam karty Twojego syna, może lekarz wie coś czego nie napisałaś, ale ogólnie te 2 produkty jak najbardziej są wskazane przy niedoczynności, no chyba że lekarz jest wegetarianinem i idzie tą drogą w leczeniu niedoczynności.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-01-08 12:40
Diuna_4 napisal(a):Chciałabym spytać jak suplementować i w jakiej dawce, albo w czym dostarczać wapno aby miało najlepszą przyswajalność, przy Hashimoto. Mam 40 lat i osteoporoza wielkimi krokami nadchodzi :( , bez mleka i żółtego sera ciężko mi coś rozsądnego wymyślić.

Diuna


Trudne pytanie, wiele osób całe życie nie rusza mleka a nie wie co to osteoporoza, za nią odpowiada wiele czynników a na samym koncu wapń, bo zauważ że w Polsce gdzie rocznie zjada się tony serów, pije miliony litrów mleka ta choroba jest dośc powszechna.
W mojej opinii możesz kupić preparat chela wapń firmy Olimp i łykać jedną tabletkę dziennie, ale tylko w te dni gdzie naprawdę nic nie masz w pożywieniu z wapnem. pamiętaj że jak suplementujesz wit. D3 to wchałanialność wapnia jest dużo wyższa niż przy jej brakach stąd nie trzeba aż tyle przyjmować wapnia.
napisał/a: madz_m 2011-01-09 20:40
djfafa napisal(a):

Z całą odpowiedzialnością mogę napisać że to głupota! Drób: idelane źródło białka, pierś pozbawiona niemal tłuszczu, zero weglowodanów, inne część jak noga również nie zawierają tłuszczu w dużej ilości. Jajka: super źródło białka i tłuszczu, zawiera duze ilości minerałów, lecytyny i cholesterolu który jest mu w tym wieku potrzebny do wzrostu! Nie mam karty Twojego syna, może lekarz wie coś czego nie napisałaś, ale ogólnie te 2 produkty jak najbardziej są wskazane przy niedoczynności, no chyba że lekarz jest wegetarianinem i idzie tą drogą w leczeniu niedoczynności.


Jednym słowem wątpliwości były słuszne. Zresztą okazało się, że Euthyrox córka też dostała niepotrzebnie. Jestem na etapie zmiany endo. Dziękuję.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-01-09 20:48
Pisałaś o dziecku a ja pomyślałem że to syn, sorki za pomyłkę :)
napisał/a: paula932 2011-01-11 20:59
Witam .

Mam guzki na tarczycy czy odpowiednia dieta jest w stanie polepszyć moje częste zmęczenie ? Mam 17 lat.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-01-12 07:13
Guzki nie mają nic wspólnego ze zmęczeniem, jak chorujesz na niedoczynność to pomóc może i dieta i leczenie.
napisał/a: paula932 2011-01-12 17:49
Nie choruje na niedoczynność, często jestem zmęczona i osłabiona i niewiem co mogę zrobić by czuć się lepiej.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-01-12 19:03
To dlaczego pytasz w tym temacie?
ps. pytanie retoryczne.
napisał/a: Diuna_4 2011-01-14 15:51
Witam


Jestem po wizycie u mojej endo, okazało się że nie jest taka zła, a jak zapytam z sensem - dopowie i ma wiedzę o tym co mówi :) no i sama jest hashimotką. Opowiedziałam jej o mniejszym dawkowaniu i przy wyniku TSH 2,06 i tak podniosła mi dawkę argumentując, iż chce doprowadzić do pełnej dawki 50 Eutheroxu. Podobno ma to powstrzymać proces autoimmunologiczny. Dobrze funkcjonowałąm na dawce 37,5 dobrze funkcjonuję na 50, ale obawiam się że przy lenistwie organizmu ludzkiego, jeśli organizm przyzwyczai się do 50, zmniejszy produkcję własnego hormonu dostając go z zewnątrz. Jakieś sugestie? Rady? Bo tłumaczenie endo mnie nie przekonuje.

djfafa - w sprawie selenu, moja endo powiedziała mi że badania naukowe nie dowiodły wpływu selenu na tarczycę, podobno dwie warszawskie lekarki badały w warunkach szpitalnych i wyszło nawet jakieś opracownie naukowe na ten temat, kazała mi zwolnić z selenem i robić przerwy w suplementacji. Pozostawiam temat w Twoich rękach :)

Teraz: "Metoda elektrostymulacji Viktora Żenni" czy ktoś na forum opisywał efekty / jeśli były/ z autopsji??? Tchnie hohsztaplerstwem, ale może?

Pozdrawiam
Diuna