Dieta hipolipemiczna i niskosodowa

napisał/a: vikinga 2013-10-22 01:32
Przy moim nadciśnieniu, na które się leczę i podwyższonym poziomie cholesterolu, lekarz kardiolog zalecił mi dietę hipolipemiczną bez soli. Dostałam też od niego informację, jakie produkty spożywać, a jakich unikać. Siedzę i szukam przepisów, które mi jakoś tę dietę urozmaicą, ale to, co widzę w internecie mało ma wspólnego z prawdziwą dietą hipolipemiczną (na przykład na jednej stronie polecali warzywa konserwowe, a mam się ich wystrzegać jak ognia). Nie chcę i nie mogę jeść monotonnie, mam urozmaicać jadłospis i tu się pojawia problem, bo kończą mi się pomysły ;) a ile można jeść chudego fileta z kurczaka, grahamek i jogurtu 0% (tym bardziej, że po jogurtach od zawsze mam zgagę). Bokiem mi wychodzi jałowe jedzenie i staram się przyprawiać przyprawami korzennymi, które są wskazane. Z rozpiski, którą otrzymałam od lekarza muszę zrobić 5 posiłków dziennie i proszę was o pomoc.

Jeśli ktoś stosuje taką dietę by obniżyć cholesterol i dodatkowo ograniczyć składniki mające wpływ na ciśnienie (np. sól) - to czy macie jakieś fajne przepisy na smaczne dania? Co jadacie? Jak przedstawia się wasz dzienny jadłospis?

Będę wdzięczna za wskazówki, bo na razie "zielona" jestem.

Jedna rzecz: proszę o NIEreklamowanie swoich produktów i usług w odpowiedziach. Dziękuję.