Dieta Hashimoto a cukier

napisał/a: Eyrene 2012-11-19 11:09
Witam.

O hashi dowiedziałam się około pół roku temu. Nie stosowałam specjalnej diety, gdyż zwyczajnie endokrynolog mnie o tym nie poinformował. Dostałam zwiększoną dawkę leku (obecnie Euthyrox 100N) i na tym koniec. Byłam trochę zdołowana faktem, iż nie mogę schudnąć mimo racjonalnego odżywiania i codziennej dawki ruchu. Niedawno trafiłam na to forum i dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy, w tym o konkretnych zaleceniach żywieniowych. Nauczyłam się ich praktycznie na pamięć, jednakże kwestia wspomnianego w tytule wątku cukru nie daje mi spokoju. Szukałam na różnych stronach z dietami bezglutenowymi jakiejś wzmianki na ten temat, czy można go stosować, czy też nie. Oczywiście wszędzie znajdowałam wzajemnie wykluczające się odpowiedzi. W jednych tabelach cukier jest zabroniony, w innych też nie. Niestety na cukier brzozowy nie bardzo mnie stać, więc szukałam innego zamiennika.
Czy mogłabym prosić o wyjaśnienie, czy cukier jest kategorycznie zabroniony i jeżeli tak to dlaczego? Oczywiście nie mówię tu ogromnych ilościach, tylko stosowanie od czasu do czasu. Nawet nie do słodzenia kawy i herbaty.
Jak jest z cukrem trzcinowym? Albo fruktozą ?

Bardzo proszę o odpowiedź :) Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-11-19 11:17
A jaki powód miałby być ani zabronić kategorycznie cukru? Bo ja takiego nie znam, z wyjątkiem że to puste kalorie i tyle.
napisał/a: Eyrene 2012-11-19 11:20
Pytam, ponieważ w zaleceniach Serengeti był cukier w produktach, których należy unikać i już mi się troszkę pomieszało :) W każdym razie dziękuję za szybka odpowiedź :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-11-19 11:25
Bo to nie jest składnik który jest pożądany ale to dotyczy ogólnie odżywiania a nie tylko Hashi. Ja kawę słodzę Stewią, bo jest naturalna i jest praktycznie bez kaloryczna.