Dieta Dukana czy liczenie kalorii ?

napisał/a: malutka40 2010-05-14 17:45
Mam pytanie do djfafy.......
Wiem że znasz się dobrze na odchudzaniu,więc mimo że są Google,ja proszę Ciebie o rade.
Czytałam o diecie Dukana i zastanawiam się czy ją zastosować czy lepiej zostać przy ważeniu i liczeniu kalorii.
Od długiego czasu biorę hormony na tarczyce ale mimo że ją wycięłam okazało się że mam niedoczynność,ostatnio jak byłam u endo to nawet sam powiedział że przytyłam,ale rozpisał mi leki i za jakiś czas mam zrobić badania.Biorę też hormony od ginekologa i mnóstwo innych leków na cukrzyce , nadciśnienie i nerwy......a i mam jeszcze anemie,przez problemy ginekologiczne...............co do nerek to nie wiem czy mam je zdrowe ale tata i dziadek mieli torbiele a nie wiem czy to jest dziedziczne.
Więc proszę napisz mi co ja mam w moim przypadku zrobić,dieta dukana czy liczenie kalorii?
Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-05-14 20:26
malutka40 napisal(a):Mam pytanie do djfafy.......
Wiem że znasz się dobrze na odchudzaniu,więc mimo że są Google,ja proszę Ciebie o rade.
Czytałam o diecie Dukana i zastanawiam się czy ją zastosować czy lepiej zostać przy ważeniu i liczeniu kalorii.
Od długiego czasu biorę hormony na tarczyce ale mimo że ją wycięłam okazało się że mam niedoczynność,ostatnio jak byłam u endo to nawet sam powiedział że przytyłam,ale rozpisał mi leki i za jakiś czas mam zrobić badania.Biorę też hormony od ginekologa i mnóstwo innych leków na cukrzyce , nadciśnienie i nerwy......a i mam jeszcze anemie,przez problemy ginekologiczne...............co do nerek to nie wiem czy mam je zdrowe ale tata i dziadek mieli torbiele a nie wiem czy to jest dziedziczne.
Więc proszę napisz mi co ja mam w moim przypadku zrobić,dieta dukana czy liczenie kalorii?
Pozdrawiam.


Malutka.
1. Po wycieciu tarczycy nie ma takiego czegoś jak niedoczycznność/nadczynność bo po prostu lekarz musi ustalić odpowiednią dawkę lewotyroksyny i tyle. Jak masz teraz wysokie TSH to musi dawkę zwiększyć i tyle.
2. tyjesz być może od hormonów przepisanych od ginekologa, niestety one to do siebie mają, szczególnie jak to jest HTZ (czy tak jest nie wiem, bo nie piszesz co bierzesz).
3. Cukrzyca-również sowje robi, bierzesz insulinę czy tylko tabletki?
4. Nadciśnienie, kolejna rzecz nie ułatwiająca odchudznia.
5. Nerwica/depresja jak wyżej, szczególnie jak bierzesz silne antydepresanty.

Dieta Dunkana, niestety ale z twoimi chorobami wg mnie odpada i nie chodzi o nerki ale chodzi że Ty potzrebujesz diety zbilansowanej a dieta proteinowa taką nie jest.

Co do liczenia kalorii. Jeżeli nie unormujesz TSH to możesz tyć nawet po sałacie, więc możesz przytyć nawet na dietach dla modelek.

Hormony tarczycy, płciowe, insulina to hormony anaboliczne i zaburzenia choćby jednego mogą powodować tycie i ogólnie duże problemy w organiźmie.
Musisz je unormować, niestety wiem że to koszty ale przydałby Ci dobry ginekolog-endokrynolog.

Hmmm to taki skrót, w razie czego pytaj, żaden ze mnie expert ale może coś podpowiem.
napisał/a: malutka40 2010-05-14 21:15
djfafa ....ja tez tak myślałam że po wycięciu tarczycy nie ma nadczynności czy niedoczynności,zdziwiłam się jak widziałam wyniki wskazujące niedoczynność......brałam już różne dawki Euthyroxu,teraz mam brać co drugi dzień Eu 150 na przemian z Eu 175......
na cukrzyce biorę Formetic 1000 mg,a od ginekologa Provere......a jeśli chodzi o antydepresanty to fakt jest taki że stałe ranne leki są dosyć silne.......mam też zapisany afobam w razie pogorszenia się mojego stanu,był już czas że nie musiałam go brać,ale od kiedy zaczęłam się gorzej czuć,nadużywam go.
No to od jutra szukam tego specjalisty o którym pisałeś.
Czyli czytając to co napisałeś wynika że jednak muszę zostać przy ważeniu i liczeniu kalorii.
Dziękuje i pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-05-15 07:38
Niesty liczyć kalorie musisz, ale ważniejsze aby unormować hormony, czyli niskie TSH, odpowiedni poziom cukru, a progesteron to już działka lekarza.
napisał/a: malutka40 2010-05-15 14:25
Tak,masz rację..........tylko że wszystko w swoim czasie,bo jestem zdania że nie od razu Kraków zbudowano........dla mnie najważniejsze jest teraz co dowiem się w poniedziałek od ginekologa,zabieg ?czy leki zadziałały i jest wszystko dobrze,a mnie jako nerwicowca polepszenie moich problemów które są związane z zabiegiem i narkozą,przed którą się bronię, dają dużą motywacje do solidnego wzięcia się za siebie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-05-15 14:26
Wiesz pytałąś o dietę, leczenie zostawiam lekarzom :))))))
napisał/a: malutka40 2010-05-15 14:34
Tak,tak,wiem.......spoko.......teraz wiem przynajmniej na czym stoję,Jeszcze raz dziękuję.