dieta dla matki karmiącej

napisał/a: ognista4 2010-05-28 15:07
jak w tytule. nie mam o tym pojęcia co jeść, co jest niedozwolone a co można. a może ktoś by mi podał taki przykładowy jadłospis?? panom pakującym w innych wątkach podawaliście;) może ktoś kto sam karmi lub karmił napisze mi co??
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-05-29 07:13
Ognista z chęcią ale ja nie karmie :))))))))))))))
A tak serio, trochę na ten temat wiem (w końcu mam 8 miesięczną córcię w domu), ale uważam, że Panie (matki) szczegółowiej Ci napiszą.
napisał/a: ognista4 2010-05-29 18:05
wiem;) może jakieś panie karmiące mi tu co napiszą.....a jakby nie napisały to posadź żonę przed kompem;P
napisał/a: Blackursus 2010-05-29 18:18
Karmilam,ale to bylo wieki temu. Pamietam, ze nie powinno sie jesc rzeczy "gazotworczych" tj.fasola,kapusta...ze wzgledu na wzdecia u dzieciaczkow a co za tym idzie kolki. Poza tym ja jadlam wszystko. Odstawilam przetwory mleczne, jajka, orzechy, cytrusy,jak sie okazalo, ze moja starsza ma skaze bialkowa. Ale z ta mlodsza nie bylo zadnych problemow. Dlugo juz karmisz?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-05-30 10:02
ognista napisal(a):wiem;) może jakieś panie karmiące mi tu co napiszą.....a jakby nie napisały to posadź żonę przed kompem;P


Dla żony to ja byłem dietetykiem i jadła co jej kazałem :)
napisał/a: ognista4 2010-05-30 21:15
niee jak dopiero będę karmić. jestem już w 9 miesiącu, ale teraz chcę zebrać o tym jakieś informacje by cokolwiek wiedziec. to o skazie białkowej wiem, tylko że jestem miłośniczką nabiału, mleka, serów, jaj i jogutrów. teraz to jem w hurtowych ilościach i trudno mi będzie zrezygnować z tego potem....czytałam gdzieś, że można sobie przygotowywać dla siebie potrawy mleczne na tych mlekach dla niemowląt typu NAN....cytrusów i tych pokarmów gazotwórczych to wiem że też nie wolno, a co z rybami, które też uwielbiam albo z ogórami, które teraz jem wiadrami??
napisał/a: seton 2010-05-30 21:34
Pamiętam, że kiedyś lekarz zalecił mojej cioci, która rodziła, a raczej która już urodziła, żeby wypijać od czasu do czasu Karmi, bo to jakoś dobrze wpływa na pokarm ;)
napisał/a: Blackursus 2010-05-31 08:12
Trzymaj diete przez jakis miesiac, nie przesadzaj z niczym co moglo by wywolac kolke u dzidzi, a szczegolnie w tych pierwszych dniach. Jezeli chodzi o ryby, to ja nie slyszalam o zadnych przeciwskazaniach. Jezeli chodzi o ogorki, konserwowch i kiszonych raczej nie. Jezeli chodzi o nabial, to mysle,ze nie mozna z gory zakladac ze dziecko bedzie alergikiem, po prostu nie przesadzaj i obserwuj. A czy ty albo Twoj partner jestescie alergikami? To Twoje pierwsze dziecko?
W te pierwsze dni dzidzia moze miec kolki nawet jezeli odzywiasz sie prawidlowo. Maly organizm uczy sie trawic. Miej pod reka herbate z koperku i pij gdy zauwazysz ze dzidzia jest niespookojna.
W pierwsze dni polecam rosolek z kury i raczej gotowane potrawy i warzywa. Pij herbate z mlekiem,podobno dobra na pokarm.Z reszta dziecko samo Ci pokaze co lubi, a czego nnie. Pozdrawiam.
napisał/a: ognista4 2010-05-31 19:55
oboje nie jesteśmy alergikami i to nasze pierwsze dziecko. czyli metodą prób i błędów;)) dzięki, dużo mi pomogłaś. też se myślę że na początek gotowanie najlepsze. najlepiej będę widziała na dzidzi co jej nie pasuje.
napisał/a: Blackursus 2010-05-31 22:41
Ciesze sie,ze pomoglam :) Pytalam czy jestescie alergikami,bo gdy u mojej starszej stwierdzono skaze bialkowa to lekarz tez mnie o to zapytal. Podobno dziecko ma 50%szansy na to, ze bedzie alergikiem jezeli jedno z rodzicow ma alrgie i 25% jezli rodzenstwo ma alergie. Czyli moja mlodsza miala 75%, ale nie jest alergiczka.Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: wikam2 2014-02-11 16:16
Zapraszam przyszłe mamusie :)

[url_special=http://babyonline.pl/dieta-karmiacej-jadlospis-karmiacej-mamy,karmienie-piersia-artykul,1175,r1p1.html:o9n8jg2z]https://mamotoja.pl/dieta-karmiacej-jadlospis-karmiacej-mamy,karmienie-piersia-artykul,1175,r1p1.html[/url_special:o9n8jg2z]
napisał/a: wikam2 2014-02-11 17:26
[url_special=http://babyonline.pl/karmienie-piersia-10-zasad-diety-karmiacej-mamy,karmienie-piersia-artykul,1158,r1p1.html:p13e05cj]https://mamotoja.pl/karmienie-piersia-10-zasad-diety-karmiacej-mamy,karmienie-piersia-artykul,1158,r1p1.html[/url_special:p13e05cj]