Dieta dla 14-latka

napisał/a: Michal321321 2014-07-27 17:47
Witam.
Mam 14 lat, wzrost 178 cm, waga 63 kg. Zależy mi przede wszystkim na spaleniu tłuszczu na nogach i trochę na brzuszku. Jestem przygotowany psychicznie i fizycznie do rozpoczęcia treningów, nie jem już żadnych słodyczy, coli, itd. . Zamierzam się wziąć za bieganie, pływanie i jeżdżenie rowerem, lecz nie wiem do końca co mam jeść do takiego treningu. Czytałem trochę o różnych dietach i wydaje mi się, że powinienem wyznaczyć sobie 3 pory jedzenia, w których będzie na śniadanie, obiad i kolację. Jedzenie składało by się z chudych rzeczy i owoców (to jest jeszcze do przemyślenia) . Sądzę też, że powinienem jeść mniej węglowodanów, bo od nich się tyje. Co o tym sądzicie?
napisał/a: ~Anonymous 2014-07-31 02:52
Michał w wieku 14 lat nie odchudzamy się na zasadzie diet a uprawiamy sport. :) Twój organizm będzie się rozwijał jeszcze do około 21 roku życia. Powinieneś mu dostarczać w tym czasie wystarczających ilości witamin i minerałów.Czasem nasze organy mogą być w fazie wzrostu nieproporcjonalne. :) Słodycze i cola naturalnie nie należą do zdrowych i dobrze że je odstawiłeś. Diety bez nadzoru mogą zakłócić pracę organizmu a Twój się rozwija :) Założę się, że Twoja sylwetka przy tych danych wygląda świetnie. Życzę wszystkiego dobrego :)