dieta bogata w kurkumę

napisał/a: ankiett 2016-02-04 18:30
Witam,
Czy na forum są osoby jedzące duże ilości kurkumy - w celach leczniczych??
Spotkałam się z wieloma ciekawymi artykułami na temat wpływu kurkumy na zdrowie. Pytania - czy to kolejna, hmmm moze nie ściema, ale nakręcony medialnie news.

Co sądzicie o kurkumie? Jeść, nie jeść? Jeśli tak, to ile?
napisał/a: pola341 2016-03-13 22:25
Na praqwdę warto jest to jedna z najzdrowszych przypraw :)
napisał/a: klinacz 2016-03-13 23:40
Jeść jeść. Sam dodaję kurkumę, w sumie teraz to curry zamiast kurkumy, do wszystkiego co się da, głównie ryżu jak gotuję.
Drogie to to nie jest, a zdrowe, no i przynajmniej dla mnie smaczne. Faktem jest to, że składniki kurkumy są słabo przyswajalne, mimo wszystko dobrze jest ją dodawać.
napisał/a: migotka88 2016-03-16 19:56
jesc tak, ale nie wierzyc slepo w jej niewiadomo jakie wlasciwosci, wszystko jest dla ludzi. Prawda jest taka, ze jesc trzeba zdrowo (kurkuma to zdrowa rzecz, nieprzetowrzona itp) i sie ruszac
napisał/a: k_jaruga89 2016-03-23 14:21
Kurkuma podobno dobrze wpływa na stawy i jest smacznym dodatkiem do wielu potraw. Tylko czy dodając ją do wszystkiego nie zbrzydnie za szybko? :) Najlepiej chyba jeść zdrowe produkty (nie przetworzone), które mają wiele właściwości odżywczych i dodatkowo wspomagać się suplementami typu centrum.
napisał/a: Jzborowska 2017-04-20 15:27
Cześć!
Ja stosuję kurkumę, ale nie jako przyprawę tylko jako suplement. Dużo czytałam na ten temat i wiem, że trzeba byłoby ją jeść kilogramami żeby cokolwiek się przyswoiło Zamawiam ekstrakt z kurkumy z Allegro z firmy Boca botanica. Mają o tyle dobre rozwiąanie, że łączą kurkmę z piperyną i dzięki temu zwiększają tą własnie przyswajalność.

Kiedyś próbowałałm dodawać kurkumę do jedzenia i skończyło się na tym, że biała koszulką, którą miałam na sobie wyrzuciłam do śmieci... Kurkuma bardzo barwi, nawet dłonie czy paznokcie więc trzeba uważać albo się odpowiednio zabezpieczyć
napisał/a: agrestowa 2017-04-29 16:20
U mnie tylko jako przyprawa, ale nie sypię do wszystkiego jak leci.
napisał/a: aniczek1988 2017-07-24 10:15
Kurkuma a przede wszystkim bardzo duży potencjał przeciwzapalny, dlatego jeżeli masz zamiar stosować kurkumę to powinno mieć to uzasadnienie medyczne a nie profilaktyczne
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-07-24 11:11
Kurkuma to przyprawa, taka jak sól, czy pieprz. Je też należy używać wyłącznie mając uzasadnienie medyczne?
napisał/a: aniczek1988 2017-07-24 11:16
Pytania było o duże ilości czyli... "Czy na forum są osoby jedzące duże ilości kurkumy - w celach leczniczych?? "
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-07-24 11:21
Po pierwsze pytanie ma 1,5 roku, więc bez sensu odpowiadać na takie archeologiczne pytania. Po drugie, stosowanie przyprawy nie musi mieć żadnych uzasadnień medycznych, mylisz jedzenie z lekami.
napisał/a: aniczek1988 2017-07-24 11:26
Pytanie starte, ale odpowiedzi jeszcze sprzed 3 miesięcy. Powtarzam pytanie dotyczyło dużych ilości, w których kurkuma może być bardzo korzystna i bardzo niebezpieczna. W postaci posypki, można dyskusję pominąć.