Diane 35

napisał/a: AnnaD. 2007-08-07 17:37
mam pytanko. Lekarz przepsał mi Diane 35 8II. nie wiem nic o tym leku. zostal mi przepisany w celu zmniejszenia poziomu androstendionu, ilości włosków na brodawkach, podbrzuszu, wewnętrznej części ud i na twarzy, a także bóló miesiączkowych.
Jeśli możecie, to napiszcie mi czy oprócz tego, ze jest to lek hormonalny, to czy także jest antykoncepcyjnym ( na prawde nie znam się na tym). czy ma jakieś skutki uboczne, no i jak długo nalezy go brać, aby były widoczne skutki(brak, jeśli jest to możliwe, włosków)?
a czy jest jakiś inny lek, przy pomocy którego będę mogła pozbyć się zbędnego owłosienia i bólów miesiączkowych. hmmm, a może mam zmienic lekarza?
proszę o odpowiedź.
napisał/a: viki333 2007-08-08 08:19
Wielu lekarzy przepisuje w ciemno Diane. To jest lek antykoncepcyjny a przy okazji zmniejsza ilość androgenów. Jak każde tabletki rozregulowywuje gospodarkę hormonalną, miesiączki są wówczas sztucznie napędzane. Nigdy nie używałam Diane ( za to inne tab anty tak, czego dziś żałuję !) ale czytałam wypowiedzi na innych forach, że faktycznie po Diane włoski nie są już tak dokuczliwe lecz po odstawieniu wszystko wraca nawet silniej. Decyzja należy do Ciebie ale ja bym zbadała na Twoim miejscu takie hormony jak Testosteron , Dhea, Kortyzol i jeśli hormony nie będą w normie udałabym się do endokrynologa. Jesli wyjdą w normie to warto jeszcze sprawdzić hormony tarczycy.