Diagnoza PCSO - bardzo proszę o konsultację

napisał/a: alex264 2014-01-21 22:16
Witam,

mam pytanie, czy zespół PCSO może zostać zdiagnozowany 'nagle' u kobiety w wieku 35 lat, która nigdy wcześniej nie miała problemu z miesiączkami, otyłością brzuszną, nadmiernym owłosieniem, trądzikiem, a na dodatek zaszła 7 lat temu w ciąże (bez wspomagania, w drugim cyklu starań?) Badania hormonalne (TSH, FSH LH, testosteron, prolaktyna, progesteron) w porządku. Odstępstwa od normy - podwyższony estradiol i androstendion (norma 4,10, mój wyniki 4,75). Do wizyty u ginekologa skłoniły mnie plamienia pojawiające się od kilku miesięcy przed miesiączkami. Plamienia te pojawiły się w czasie brania leków: sulpirydu a potem anafranilu. Po odstawieniu leków doszły jeszcze bóle piersi w trakcie trwania całego cyklu. Miesiączki są regularne, co ok. 26 dni.
Diagnoza została postawiona na podstawie podwyższonego poziomu androstendionu i obrazu usg. Dodam, że w ciągu ostatnich 4 lat, miałam wykonywane usg przez różnych specjalistów i zawsze słyszałam ,że obraz jajników jest prawidłowy.
Proszę o odpowiedź,
alex264
napisał/a: wikam2 2014-01-25 22:16
W sumie to nie wiem...ale bardzo mnie ciekawi co wyszło w tym obrazie? Jajniki z torbielkami itp, tak?