Diagnoza jelita drażliwego lub alergii

napisał/a: Agnies123 2016-06-06 10:09
Witam, proszę o pomoc w doborze badań jakie powinnam wykonać w celu zdiagnozowania problemów z przewodem pokarmowym. Jestem od ponad roku na diecie bezglutenowej, a w zasadzie bez zbóż glutenowych, bo nawet wersja bezglutenowa i owies wywołuja u mnie biegunke i swedzącą wysypkę. Niestety pomimo diety nadal cierpię na wzdęcia (zwłaszcza po ziemniakach) połączone z zawrotami głowy, bladością skóry, zimnymi potami i osłabnięciami. Z dziwnych objawów także- czesty objaw raynaulda, bardzo łamliwe włosy i paznokcie, pekajace usta (nawet 2 tygodnie), ciągłe zmęczenie, ziemista cera (stosuje róż jako korektor - bardzo zielona), poprzeczne linie na paznokciach, silna alergia wziewna od zeszlego roku. Morfologia raczej nie ma sensu, bo biore witaminy dla kulturystów, żeby w ogóle funkcjonować. Nie zdiagnozowano u mnie celiakii, bo odmówiłam jedzenia glutenu przed badaniem.
Z góry dziękuję
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-06-08 13:33
Witam

Zrób badanie typu Panel pokarmowy - pozwoli to na wyeliminowanie produktów które Cię uczulają.

Czy w Twojej diecie występuje nabiał - mleko, sery, śmietana?

Morfologia ma zawsze sens - to że bierzesz witaminy nie jest przeszkodą aby je wykonać.
Pozwoli to nam na zobrazowanie stanu wątroby poprzez enzymy typu ALAT, ASPAT.
Wykonaj również badanie moczu aby określić jakie jest pH moczu - być może jesteś zakwaszona.
Zakwaszenie organizmu w dużym stopniu wpływa na funkcjonowanie naszego układu pokarmowego.

Pozdrawiam