Diagnoza - GANGRENA

napisał/a: Berni 2007-11-26 20:36
Witam

moja babcia uskarżała się na rane w okolicy łydki nigdy nie chciała jej pokazać potem zaczęło się to samo na drugiej nodze robiła sobie jakieś okłady nikomu nic nie mówiła tylko że już się goi i wogule ale ni pozwoliła sobie tam zajrzeć
owijała to jakimiś bandażami maściami aż pewnego dnia tj. wczoraj nakryłem babcie jak robiła sobie opatrunek byłem w szoku jak to zobaczyłem: zaślimacona rana dookoła nogi z tyłu takie coś czarnego jakby przypaliła taki zwęglony strup
rano mało myśląc pojechałem po lekarza bo babcia oczywiście rękami i nogami się broniła że niechce do lekarza itd.

lekarz zdiagnozował u mojej babci gangrene dał skierowanie do szpitala

czy tylko amputacja może pomóc jutro zamieszcze fotki jak babcia da sobie zrobić
napisał/a: Berni 2007-12-18 10:14
Na szczęście to nie gangrena
sorki że nie pisałem wcześniej ale nie miałem dostępu do neta

babcia wyszła ze szpitala stwierdzono u niej tylko a może aż owrzodzenia podudzi
wychodowano z ropy takie bakterie :

1 Proteus Vulgaris (+++)
2 Klebsiell oxytoca (+++)
3 Enteroco.faecalis (+++)

prosze o rozszyfrowanie co to jest
i wypowiedź jakiegoś dermatologa
napisał/a: Peter 2007-12-20 07:54
Gangrena to była popularna w erze bez antybiotyków.
Te bakterie to flora patogenna. Powinien być antybiotykogram. I leczenie wg. antybiotykogramu. To w większości bakterie z gr. Enterobacteriaceae, trudne do leczenia, wymagają celowanych antybiotyków, bo większość jest nieskutecznych.
Może być tutaj skuteczna Ciprofloksacyna, ale to powinno być potwierdzone antybiotykogramem.
No i oczywiście leczenie żylaków, bo podejrzewam, że są, oraz czy nie ma problemu z cukrem we krwi.