DHEA-S... dobry GIN-ENDOKRYNOLOG (NFZ) pilnie poszukiwany

napisał/a: milkak 2007-11-17 00:15
witam,

poszukuję dobrego ginekologa-endokrynologa w Warszawie
miałam robione badania ze względu na wypadające włosy (także pogłębiające się zakola na skroniach, zaburzenia miesiączkowania, nadmierne owłosienie w miejscach dla kobiety dość nietypowych, nadmirną potliwość etc.).
wspomnę, że występuje także m.in. wadliwe funkcjonowanie trzustki (po raz kolejny potwierdziły to badania)-- typowe wyniki (tu: najświeższe): na czczo 86, 2h po obciążeniu 50g glukozy: 64 (powtórzone dwukrotnie)

badań było sporo, przytoczę tylko najważniejsze:

DHEA-S 14,45 mikromol/l (w moim wieku norma: 4,02-11,0)
testosteron 0,344 (norma 0,1-0,9)
TSH 3,211 (norma 0,47-3,27)
FT3 5,25 (norma 4,0-8,3)
FT4 11,82 (norma 7,29-13,45)

będę wdzięczna sugestie
napisał/a: viki333 2007-11-30 21:49
Witam,
Twoje wyniki moim zdaniem wskazują na niedoczynność tarczycy. TSH masz wysokie ( nie sugeruj sie normami gdyż one nie dotyczą młodych kobiet, powinno być co najwyżej 2 ).Na tym bym się skupiła. Ponadto masz podobne objawy do moich a u mnie stwierdzono tę przypadłość.
Zaciekawiło mnie stwierdzenie problemu z trzustką?! Czy masz to potwierdzone przez lekarza? U mnie także cukier po obciążeniu wzrósł ( nie pamiętam wyników, jestem za granicą...), także było to dle mnie dziwne ale nie powtarzałam badania gdyż uspokajano mnie że to nic takiego i może mieć zwiazek z poronieniem jakie wcześniej przeszłam. Jeden lekarz zasugerował tylko, ze moze to być guz trzustki! Napisz coś wiecej na ten temat.
Pozdrawiam