DEXAMETHASON

napisał/a: joannna2 2008-03-16 13:26
Mam pytanie co do tego leku, zażywam go już przez tyg i zauważyłam że strasznie pogorszył mi sie wzrok, widzę jak przez mgłe, nic nie potrafię przeczytać!! zażywam go by zmniejszyć obrzęk mózgu. Czy ten lek może dawać aż takie efekty uboczne i czy to słabe widzenie minie niedługo czy dopiero jak go będę mogła odłożyć, z góry bardzo dziękuję:)
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-16 13:46
To bardzo silny lek z wieloma skutkami ubocznymi. Uważam, że powinnaś jak najszybciej skonsultować to lekarzem prowadzącym.
napisał/a: marisa2 2008-03-16 14:22
Dexamethason jest lekiem o bardzo silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i przeciwalergicznym.Mogą wystapić zaburzenia wzroku,zaćma podtorebkowa tylna,podwyższa też ciśnienie śródgałkowe,może nawet uszkodzić nerw wzrokowy.Podwyższa też ciśnienie wewnątrzczaszkowe.Proponuję udać się do lekarza ktory ten lek przepisał i powiedzieć o tych dolegliwościach po zażyciu tego leku.A jeżeli zażywasz inne leki w tym samym czasie co Dexamethason może wystąpić intereakcja.Udaj się do lekarza to najlepsze wyjście pozdrawiam
napisał/a: mariel2505 2008-03-16 14:25
marisa napisal(a):Dexamethason jest lekiem o bardzo silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i przeciwalergicznym.Mogą wystapić zaburzenia wzroku,zaćma podtorebkowa tylna,podwyższa też ciśnienie śródgałkowe,może nawet uszkodzić nerw wzrokowy.Podwyższa też ciśnienie wewnątrzczaszkowe.Proponuję udać się do lekarza ktory ten lek przepisał i powiedzieć o tych dolegliwościach po zażyciu tego leku.A jeżeli zażywasz inne leki w tym samym czasie co Dexamethason może wystąpić intereakcja.Udaj się do lekarza to najlepsze wyjście pozdrawiam

ZGADZAM SIE Z MARISĄ W 1OO% SKONSULTUJ SIĘ Z LEKARZEM JAK NAJSZYBCIEJ
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-16 14:40
Trudno się z tym nie zgodzić skoro to co napisała marisa pochodzi z ulotki leku.
napisał/a: mariel2505 2008-03-16 18:00
djfafa napisal(a):Trudno się z tym nie zgodzić skoro to co napisała marisa pochodzi z ulotki leku.

SKĄD WIESZ MARISA MA TAKĄ WIEDZĘ MEDYCZNĄ ,I ZNOWU WIDZĘ SIĘ CZEPIASZ KOGOŚ .POWIEDZ SKĄD TY BIERZESZ TA WIEDZĘ O LEKACH? TYLKO NIE MÓW ŻE JE WSZYSTKIE ZAŻYWASZ?A MOŻE ONA MA COŚ WSPÓLNEGO Z MEDYCYNĄ ,I STĄD TA WIEDZA.SAM ŚCIĄGASZ WSZYSTKO Z NETU I UDAJESZ UCZONEGO.CZYTAM TWOJE POSTY I WIDZĘ ŻE NA WSZYSTKO ZNAJDUJESZ ODPOWIEDZ.JESTEŚ JESZCZE CHYBA BARDZO MLODYM CZŁOWIEKIEM,TAK PRZYPUSZCZAM.POPRZESTAŃ NA SWOICH REFLEKSJACH.ZALEŻY CI NA DUŻEJ ILOŚCI POSTÓW,MOŻE JAKIŚ REKORD CHCESZ POBIĆ? KIEDY WCHODZĘ NA FORUM TY JUŻ JESTEŚ.ODPUŚĆ SOBIE TAK BĘDZIE LEPIEJ
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-16 18:34
No nie forum pudelka, więc daruj sobie ten język i ton. A skoro po napisaniu 8 postów (z tego ani jednen nie jest związany z medycyną) uważasz, że możesz mnie oceniać i dawać takie "rady" to się głęboko mylisz. Szkoda mi Ciebie jeżeli uważasz, że zależy mi na liczbie postów. Polemika z Tobą to strata czasu, więc uważam temat za zamknięty.
napisał/a: joannna2 2008-03-17 08:22
Dziękuję za odp:) nigdzie nie mogłam doczytać o tym oku,a wzrok mi sie strasznie popsuł. Byłam wczoraj u neurologa, który przepisał mi ten lek i kazał iść do okulisty, wiec sie dzisiaj dowiem co się dzieje. dzieki za odp)
napisał/a: scare 2008-03-28 18:10
Pani Joanno, czy może Pani napisać coś o diagnozie okulisty na Pani objawy? Właśnie dostałem dexamethason i po przeczytaniu ulotki wacham sie nad użyciem tego specyfiku.
napisał/a: atlantis1 2008-09-29 13:53
Witam wszystkich!

Jestem załamany w związku z tym lekiem. Lekarz przypisał mi Pabi-Dexamethason, bo chciałem przytyć. Lek ma działanie anaboliczne, ale z jego stosowania wynika więcej szkód niż pożytku. Od tygodnia mam zanik czucia w narządach płciowych, tzn. przy oddawaniu moczu odczuwam prawidłowo, ale zanikły te "przyjemne bodźce", gdy dotykam żołędzi, prawie nic nie czuję i mam problemy z erekcją. Lek stosowałem przez 3 miesiące. Poczytałem trochę o jego skutkach ubocznych i się przestraszyłem. Chciałem się zapytać czy mój problem jest związany ze stosowaniem tego leku? Byłem już u lekarza, a lek odstawiłem 6 dni temu i objawy nie ustępują. Lekarz powiedział, że mam poczekać około 2 tygodnie. Czy ktoś z Was miał podobne objawy i czy one ustąpią po jakimś czasie?

Pozdrawiam
napisał/a: Weronika271 2008-10-06 17:27
Witam,
używałam przez około tydzień kropli Dexamethason (4-5 razy dziennie, na zapalenie rogówki). Wśród skutków ubocznych wymienione są zaburzenia miesiączki. Czy którejś z was też spóźniał się okres przez te krople? Sama już nie wiem, czy się denerwować, czy nie... Z góry dzięki za odpowiedź.
napisał/a: jagodaXpietrzak 2008-10-27 20:08
witam po przeczytaniu o tym leku jestem przerażona jego działaniem .Miałam dwie operacje w ciągu tygonia na kregosłup i przepisano mi ten lek ,lekarz tłumaczył mi że to jest lek na obrzek kregosłupa i teraz już nie wiem .Prosze mi wytłumaczenie czy rzeczywiście działa też na obrzęk?