Detralex czy Diosminex

napisał/a: wogral 2010-05-21 20:35
Lekarz zapisał mi detralex i mam go brać kilka miesięcy. Jego cena wynosi dziś ca 68 zł. Wykupiłem, lecz w aptece powiedziano mi o tańszym leku, który ma taki sam skład czyli o Diosminex'ie. Po porównaniu ulotek z opakowania okazało się, że ten drugi nie posiada "flawonoidów w przeliczeniu na hesperydynę - 50 mg". Na wielu stronach internetowych są informacje, ze leki mają ten sam sklad a producent Diosminexu nie potwiedza tego w ulotce poprzez wymienienie hesperydyny. Bardzo prosze o jednoznaczne wyjaśnienie gdyz Diosminex jest kapitalnie tańszy, co jest dla mnie bardzo ważne.
Wogral
napisał/a: ata28 2010-05-21 20:51
biore detralex 10 lat z przerwami na flabodie , potem diosminex
ja akurat na zylaki wewnetrzne w nodze, ktore i tak sie powiekszaly
Wiec od razu mogli mi dac skierowanie na operacje,
ale wracajac do tematu, to ja najwiekszy efekt odczuwalam po cyklo3fort - koszt ok 30 zl
napisał/a: Grystan 2010-05-21 21:46
Detralex i Diosminex to leki podobne ale nie identyczne. Drobna różnica składu, a dodatkowo Detralex zawiera zmikronizowane substancje czynne co zwiększa ich wchłanianie. Tak więc formalnie Detralex jest chyba bardziej optymalnym wyborem. Osobiście sam zastosowałbym Diosminex ze względu na cenę, swojemu dziecku podałbym detralex.
napisał/a: Kasieniek84 2010-05-25 22:27
Są to leki podobne i główny składnik to diosmina i reszta to są substancje pomocnicze i w każdym moga być inne i stąd się tym różni. Teraz bardzo wiele leków jest dostępnych teog typu i tp bez recepty więc zniżek nie ma a różnią się tym że kto inny je robi, porcja diosminy czyli głownego składnika jest przeważnie taka sama a jak pisałam substancje pomocnicze są rózne. Myślę że działanie będzie takie samo i często są zamienniki, jednak spytaj może lekarza zwyczajnie czy zamiennie możesz to stosowac i będzie jasne wszystko.
napisał/a: wogral 2010-05-26 10:32
Dzieki Ci, Kasieniek84, ale mój lekarz prowadzacy jest do 13go czerwca nieuchwytny. Powiedz mi proszę co sadzisz o hesperydynie jako drugim czynnym skladniku detraleksu i na ile,Twoim zdaniem, jego brak w diosminexie zuboża jego własciwosci lecznicze.
napisał/a: Kasieniek84 2010-06-16 12:21
Wiem że post dośc stary ale zostało postawione pytanie a dopiero zobaczyłam i odpowiadam.
Znaczy nie odpowiadam bo szczerze Ci powiem że nie znam tego leku. Myślę że już lekarza złapałes i dopytałeś. Sama przyjmowałam teog typu leki i chodziło głownie o diosminę więc nie wiem czym się różnia substancje pomocnicze. Być może nawet są takie same ale nie na każdym leku są wypisane dokładnie tylko jest ogólnie że substancje pomocnicze. Różnice w cenie są stąd że są to leki różnych firm. Są polskie a są zagraniczne. jak z każdym jednym lekiem
napisał/a: wogral 2010-06-18 20:23
Moj lekarz zakonczył dzialalność w naszej przychodni a ten, który jest na jego miejscu nie posiada wystarczajacej wiedzy w tym wąskim temacie. Może uda mi się z innym rozmawiać.Póki co miałem i mam cały czas nadzieję, ze na tym forum znajdzie się fachowiec i potrafi mi wytłumaczyć: na ile zawartość 50mg flawonoidów w przeliczeniu na hesperydynę poprawia (i dlaczego poprawia) skuteczność Detralexu w stosunku do Diosminexu?
napisał/a: Kasieniek84 2010-06-21 10:55
Wydaje mi się że to forum jak i każde inne nie jest na tyle specjalistyczne by udzielać aż tak fachowych odpowiedzi i ludzie raczej dziela się swoimi doświadczeniami i jeśli ktoś sam miał z czymś problem albo wie to powie. Może lepiej będzie jak poszukasz o tym w internecie w medycznych artykułach. A może starczy spytać Farmaceutę w aptece i sprzedając te leki często może wiedzieć i znać różnicę a czasem są farmaceuci naprawdę dobrze poinformowani i potrafią doradzić często lepiej jak lekarze. Jeśli w Twoim przypadku chodzi głównie o diosminę to bym na Twoim miejscu jadła ten tańszy lek jeśli to o jej działanie głównie chodzi a nie pomoże to z czasem tamten kupisz. Substancje pomocnicze są dodatkiem tylko a głównym składnikiem jest diosmina więc jak dla mnie to ta różnica jest minimalna jeśli jest a lekarze częśto przepisują te droższe leki a wiadomo że masa jest producentów i co producent to inna cena i stąd różnice.
napisał/a: kasiulek123_24 2010-07-27 23:31
przyjmuje detralex od dawna jest naprawdę skuteczny żaden inny lek mi go nie zastępuje, ostatnio aptekarka powiedziała mi że wycofano go ze sprzedaży czy to prawda? czy można jeszcze gdzieś kupić detralex??
napisał/a: Grystan 2010-07-28 08:02
3 dni temu rzucili trochę Detralex-u do hurtowni więc można teraz popytać w aptekach czy się nie pokazał (wydzielany był apteką na sztuki ). Co do przyszłości tego leku to słyszałem że producent będzie chciał wprowadzić nową wersję o tym samym składzie ale dostępną bez recepty. Ale na razie jej nie widać.