Depresja.

napisał/a: silent1 2012-01-10 22:47
Witam, mam 16 lat i męczę się z depresja i lęk/fobię społeczna od ponad 1-1.5 roku.Depresja u mnie wygląda tak że przychodzi i od chodzi np. trwa miesiąc i po tym jest normalnie.Miałem już 3 "razy" depresję z każdym jej powrotem jest coraz gorzej, teraz mam ją 4"raz" mam duże problemy ze skupieniem się i koncentracją.Myśli samobójcze którym towarzyszy ból brzucha, takie ściskanie żołądka i bez senność.Oczywiście próbowałem się leczyć niestety bez pomocy lekarza (boję się o tym powiedzieć rodzicom) leczyłem się w 2 nawrocie trochę "alkoholem". w 3 nawrocie leczyłem się za pomocą diazepamu (relanium) brałem 5-10mg dziennie w zależności od nastroju.(4 nawrót)Teraz leczyłem się alprą (Xanax) dawki też są różne, działa jak należy poprawia mi nastrój(nie mam myśli samobójczych) mogę się normalnie uczyć i mogę otworzyć się na ludzi (nie używam go już mimo tego że pomaga strasznie uzależnia, a kolejnego problemu nie chcę) . Fobię społeczną mam na 100% (rodzice to zauważyli i próbują coś tam tłumaczyć...) co do depresji nie jestem pewny. Czy możecie mi poradzić jakieś sprawdzone leki na wyżej wymienione choroby(na recepte jak i bez). Jak mogę powiedzieć że chcę iść do psychologa? Czy mogę bez rodziców iść do psychologa prywatnie? Jak wygląda spotkanie z psychologiem?

Pozdrawiam, Damian.
napisał/a: Maciejtorun1987 2012-10-17 22:25
Czesc Damian:)
Ja 2 lata temu przezylem smierc Mojej Mamy i tez mialem ciezka depresje.Mysle ze duzo daje taka rozmowa z psychologiem i podjecie terapii.Czasami potrzebne jest wlaczenie lekow przeciwdepresyjnych a czasami wystarczy poprostu ze mozna sie komus wygadac i zoabzcyc zrozumienie.tak wiec nie poddawaj sie .Wiem ze ciezko czasami jest gdy jest smutek ,leki ale warto walczyc.
Pozdrawiam.
Moje mail jakbys chcial to napisz:maciejrypin@wp.pl
napisał/a: wikam2 2012-10-18 09:06
Ale z reguły nie odświeżamy postów niemal rocznych.
napisał/a: Hanna Oliwa 21 2013-01-13 11:05
Witam Damian
Pierwsze co to powinienes odstawic alkohol i te leki . Tak jak radzi Maciej . Rozmowa z psychologiem oraz podjecie terapi lekami przeciw depresyjnymi oraz przeciwlekowymi . No i niestety wizyta u lekarza . On Cie zbada i zadecyduje co dalej . Ale bedzie dobrze Powodzonka . Pozdrawiam . Zostawiam swoj email. Jesli bedziesz mial ochote sie skontaktowac .
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-01-13 11:10
Jak masz ochotę pogadać to rób to poprzez forum. Kolejny adres e-mail skończy się blokadą konta.