Depresja? Nerwica natręctw i wiele innych.

napisał/a: Efrem 2012-07-11 18:19
Witam .
Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie przewlekłą niewydolność nerek , teraz jestem już dializowany , a niedługo zostanę wpisany na listę osób oczekujących na przeszczep nerki . Przez te dwa lata mój stan psychiczny uległ znacznemu pogorszeniu .
Z miesiaca na miesiąc traciłem chęć do życia , odsuwałem się od moich znajomych , moje zainteresowania przestały mieć już dla mnie jakiekolwiek znaczenie , przestałem wierzyć w to , że kiedyś spełnie swoje marzenia , że pójdę na studia , znajdę dziewczynę , wyprowadzę się od rodziców i ułożę sobie życie . Czuję się z tym strasznie , nie radzę sobie już z samym sobą i swoją chorobom . Zdarza mi się płakać bez powodu , często podczas dializ gdy jestem sam i wiem , że nikt nie wejdzie do mojego pokoju . Ukrywam to przed najbliższymi , bo nie chce by się zamartwiali , ale moja mam sama zauwazyła , że coś jest nie tak i zaproponowała mi , że załatwi wizytę u Pani Psycholog . Tylko czy to coś da ? czy nie powiniem od razu pójść do psychiatry ? to nie są jedyne problemy . Ja boję się ludzi , nie wiem tak naprawdę dlaczego ..wcześniej byłem bardzo niesmiały , ale teraz po prostu czuję strach przed wyjściem z domu , przed tym , że ludzie mnie wyśmieją , nie zaakceptują . Ciepię też na nerwicę natręctw , codziennie zanim położe się spać przez pół godziny chodze po domu i sprawdzam wszystko po 5-10 razy.Mam też tak , że jak tylko mnie coś boli to wyszukuje sobie choroby - nowotwory i wszystko co najgorsze .
Nie wiem co mam robić , nie mam już siły , wiem , że dłużej tego nie wytrzymam . Nie myślę o samobójstwie , bo tak naprawdę kocham życie , a raczej kochałem .
Nie chcę umierać ze świadomością , że zmarnowałem swoją szanse , ale bez pomocy lekarza i leków nie dam sobie rady .

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź na trzy pytania :

1 .Powinienem iść najpierw do psychologa czy od razu do psychiatry ?
2 .Czy przy mojej chorobie będę mógł brać jakieś leki (antydepresanty) ?
3 .Czy to w ogóle jest już depresja ? rozwiązywałem wiele testów i w każdym wyszło , że tak , ale nie mam wszystkich objawów (np myśli samobójcze )
To co napisałem to i tak nie jest wszystko , ale dłuższego posta pewnie i tak nikt by nie przeczytał o ile to ktoś przeczyta .

Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi i jeśli ktoś ma jakieś pytania to oczywiście odpowiem .
napisał/a: viki71 2012-07-15 18:56
Idż do psychiatry.Czy mozesz brac leki przy dializach,nie wiem.Psychiatra powinen wiedzieć.To,ze nie masz mysli samobójczych to dobrze.Znaczy,że nie jest az tak żle ale leczenie juz dobrze by było zacząć.
napisał/a: adriana4 2012-07-21 11:31
do psychoga również bym poszła może jakaś rozmowa by pomogła...pozdrawiam