depresja jak sobie pomóc

napisał/a: patrycja_89 2007-03-19 13:12
coraz czesciej mam mysli samobojcze
mysle sobie zeby sie rzucic pod rozpedzony pociag wiem wtedy ze juz napewno bym nie przezyła
bo pod samochod to jeszcze moga wyratowac i jescze kaleka zostane, tabletki tez zadko kiedy działaja
ale nie chce o tym myslec bo to jakies chore mysli
kiedys byłam pełna energii i checi do zycia
teraz zazdroszcze tym co juz nie zyja
ze juz nie maja problemow ze sie od tego oderwali
wydaje mi sie ze to depresja
chciałabym sobie jakos pomoc
moze jakies leki antydepresyje nie wiem
ale nawet nie wiem do kogo mam sie z tym zwrocic
do jakiego lekarza rodzinnego? i co powiedziec od tak "mam depresje =/" ?
moze ktos mi pomóc?
bo juz naprawde nie wiem co mam robic
z kazdym dniem ejst coraz gorzej
choc zdarzaja sie dni ze jest fajnie ze wydaje mi sie ze juz poradziłam sobie z tym wszystkikm i nic mnie nie obchodzi ale wystarczy byle błachostka i wszystko wraca
to ze zostawił mnie chłopak, ze zawalam szkole, ze ojciec pije, ze kasy brak to ejszcze ja ostatnio chodze taka przybita ze o nimczym nie moge myslec i ciagle popełniam jakiej błedy...
to ostatnio zgubiłam 40zł, to na baletach mnie okradli juz nie daje z tym razy ciagle jest cos co mnie coraz bardziej dobija
prosze niehc ktos mi pomoze


[ Dodano: 2007-03-19, 17:02 ]
odp mi ktos? :(
napisał/a: olszass 2007-03-20 23:39
po pierwsze samobójstwo to nie rozwiązanie. uwierz, że lepiej tu żyć z depresją niż się smażyć w piekle
ja ci powiem krótko: idź do psychiatry bo psycholog może być za słaby. zapisz się prywatnie bez żadnego skierowania jak się wstydzisz choć nie ma czego. nie możesz czekać. ja też to przechodziłem i nie chciałem iść do lekarza a teraz im życie zawdzięczam.
napisał/a: mmagnieszka 2007-03-26 15:17
Witajcie użytkownicy forum! Chciałam Wam powiedzieć, też bardzo długo walczyłam z obniżonym nastrojem, bezsensem tego świata oraz kołatałam się ze wszystkimi emocjami. Dzięki Waszemu wsparciu znalałam światełko w tunelu. Najmądrzejszą decyzją mojego życia było jednak spotkanie z terapeutą. Bardzo się go bałam. Pierw zdecydowałam się na kontakt on-line ze specjalistą. Długo nie wierzyłam w tą metodę i bardzo się bałam. bałam się otoczenia i tego, że nikt mnie nie zrozumie. Jednak pewnego dnia spotkałam w sieci panią Agnieszkę Pietrzyk, która zajmuje się psychoterapią. I właśnie w jej wirtualnej poradni znalazłam pierwsze wsparcie. potem za jej namową ( i nie ukrywa po długiej korespondencji ) zdecydowałam się na wizyte w poradni. Miałam wsparcie wirtualnych specjalistów obok siebie. Pierwszy krok był najgorszy, pierwsza wizyta, ...ale potem już było lepiej z każdym dniem. Jeśli chcecie namiary do niej wystarczy, że wyślecie maila na adres e-porady@twojapsychoterapia.pl. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie http://www.twojapsychoterapia.pl. pani Agnieszka naprawdę jest rzetelną osobą i życzliwie podchodzi do ludzi i ich problemów. Ma czas dla nas.

Polecam...gdyż warto zrobić pierwszy krok ku szczęściu.

Agnieszka

jekby co mój mail: mmagnieszka@poczta.onet.pl
napisał/a: teres2 2007-09-29 16:23
xxx
napisał/a: Help 2007-10-24 21:15
jak pomoc sobie w depresji?
napisał/a: tusia86 2008-07-19 11:53
Hej! Tu znajdziecie poradnik, który może być pomocny: http://www.depresja.pl/page.php?id=4_5

powodzenia w walce!