Depresja czy po prostu niedobór?

napisał/a: japonka98 2014-09-02 22:55
Witam! Mam na imię Marta i jestem osobą bardzo młodą - w tym roku rozpoczęłam naukę w drugiej klasie gimnazjum. Zawsze bardzo pozytywnie podchodziłam do życia. Nauka sprawiała była dla mnie rzeczą prostą i sprawiała mi przyjemność. Ostatnio jednak, mam problemy z koncentracją i pamięcią, przez czuję się krótko mówiąc głupia. Wszystko zaczęło się kiedy zmieniłam szkołę, czyli jakiś rok temu. Miałam wtedy lekki kryzys. Potrafiłam całymi dniami płakać, bez powodu. Mama próbowała namówić mnie na wizytę u specjalisty, jednak ciągle odmawiałam, uważałam że jest zbędna i dam sobie radę. Dzięki wsparciu bliskich mi osób, po niecałym miesiącu doszłam do siebie. Przez jakiś czas wszystko było tak jak zwykle. Po jakimś czasie pojawiło się jednak uczucie dezorientacji i zostało po dzień dzisiejszy. Mimo że się wysypiam, całymi dniami jestem otępiała, rozmazuje mi się wzrok. Czy to depresja? Czy może niedobór czegoś w organizmie?
napisał/a: Konstans 2014-09-04 09:18
Witaj Marto :)
jeśli podejrzewasz u siebie niedobór jakichś minerałów, witamin to zrób podstawowe badania morfologiczne, mocz.
Jak sie odżywiasz? Jeśli w Twojej diecie dominują warzywa i świeże owoce, mięso, ryby, zdrowe tłuszcze a unikasz zapychaczy typu: chipsy, cola, słodycze, fast foody to nawet badania będą zbędne :)
Natomiast jeśli jesz źle to nie dziw sie, ż eogranizm przy wzmożonym wysiłku intelektualnym, buntuje się, bo potrzebuje energii, witamin, zdrowego budulca.
Jedz właściwie a wszelkie podejrzenie depresji, minie samo !!!! :)
Biegaj, ruszaj się. Masz jeszcze fantastyczną pogodę na spacery. To wyzwala endorfiny, te zaś odpowiadają za uczucie szczęscia.
Jak brak Ci energii, sięgnij po miód, owoc, ew. gorzka czekoladę. Jedz kasz gryczaną, jaglaną, które mają dużo odżywczych, wartościowych składników, dodatkowo są bezglutenowe, czyli zdrowe !

A jak Ci smutno to pisz pamiętnik, porozmawiaj z życzliwą Ci osobą. Chodzi o to, byś nie zatrzymywała w sobie złych emocji, przygnębiających mysli. Byś się oczyściła - umysł, serce i miała otwartą głowę do nauki :)

Trzymaj się cieplutko.
Pozdrawiam :)
napisał/a: migotka88 2015-09-09 11:50
ja równiez polecam wykonanie podstawowych badań. Sama w chwilach braku koncentracji, rozbicia wewnetrzenego i kiedy wszystkiego mi się odechciewa, łykam sobie revitasens, pomaga. Masz tam kwasy omega, witaminy z grupy b, l-typtofan i kwas foliowy, sklad jest przebadany, więc nie bedzie, zadnych powiklan.. Zgadzam się również z konstans, ze nie warto kumulować złych emocji w sobie, a je wyrzucac, to rowniez pomaga
napisał/a: annazet88 2015-11-13 10:41
Spróuj może jakieś odpromienniki np. bio info i zacznij się więcej ruszać. Mi to pomogło depresja i zmęczenie przeszło;
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-18 07:33
Może się przyda ;)

[url_special=http://psychologia.wieszjak.polki.pl/abc-psychologii/328496,Trzy-sposoby-na-walke-z-jesienna-slota.html:3nokw9ez]http://psychologia.wieszjak.polki.pl/abc-psychologii/328496,Trzy-sposoby-na-walke-z-jesienna-slota.html[/url_special:3nokw9ez]
napisał/a: migotka88 2015-11-28 12:26
zgadzam się, że ruch i to najlepiej na swiezym powietrzu przynosi efekty. Organizm jest dotleniony, wydzielają sie endorfiny, same korzysci. Możesz tez kupic w aptece ten revitasens, o ktorym pisalam, koszt kilkunastu zlotych bez recepty, sama ocenisz po jednym opakowaniu czy masz lepsze samopoczucie i nastrój czy nie
napisał/a: pola341 2015-11-28 15:24
Ruch w taką pogodę w szczególności pomaga ^^ Jezlei potrzebujesz doadtkowej motywacji to zapisz się do programu "Zostań optymistą w 30 dni" i z revitasens próbuj powrócic do świata żywych. Ja mam teraz aż nadto energii :)
napisał/a: migotka88 2016-02-05 20:08
jak pisalam bralam revitasens, ale o tym programie zostan optymista nie slyszalam jeszcze, poszukam i przejrze, moze akurat jakies dobre rady krok po kroku sie znajda
napisał/a: sylwusia8 2016-03-07 12:11
W zasadzie nie da się samemu zdiagnozować czy mamy depresję czy też nie. Są jednak pewne wskazówki sygnały np., jeśli czujesz, że nie radzisz sobie ze swoimi emocjami i uczuciami, życie wymyka Ci się spod kontroli, nie potrafisz zapanować nad swoim życiem etc. To jest to prawdopodobnie najwyższa pora by udać się po pomoc do specjalisty. Może być to bowiem pojedyńczy epizod, trudne chwile, ale nigdy nie wiadomo, czy i ile taki stan się utrzyma. Czasami pojawiają się też objawy somatyczne, które nie maja potwierdzenia w wynikach badań, np. nadmierna senność - a wyniki w normie. Wówczas również jest to sygnał, że być może problem nie leży w ciele a w umyśle, w psychice. Polecam udać się do dobrego specjalisty np. do kliniki Psychomedic w Warszawie. Można najpierw zadzwonić na tel. 22 254 88 88 , zorientować się jak taka wizyta wygląda etc. Ale najgorsza jest bezczynność, pozwolenie by choroba decydowała za was o waszym życiu ...
napisał/a: olakkk 2016-04-21 08:55
Wprowadz do swojej diety wiecej warzyw i owocow,duzo spaceruj moze nawet pomysl o jakies formie aktywnosci fizycznej. Jesli nic nie pomoze to niestety pozostaje wizyta u spechalisty