DEPO-PROVERA

napisał/a: ozzik 2007-11-07 14:59
WITAM.....MAM PYTANKO..czy po braniu zastrzyku depo-vera,dlugo sie czeka na miesiaczke.mam problem bo lekarz mi wspomnial gdy mi przepisywal recepte ,ze kobiety mowie ze pare miesiecy nie maja miesiaczki po braniu tego zastrzyku...ja czekam juz trzeci miesiac ale sie bardzo boje oby to nie byla ciaza ,,,zaznaczam ze po uplywie waznosci zastrzyku nie uprawialam sexu.
napisał/a: greybear28 2007-12-16 15:48
Hej sama bylam na Depo-vera przez jakis czas, pozniej z mezem zdecydowalismy ze to dobry czas na dziecko wiec odstawilam zastrzyk. trwalo 12 miesiecy zanim pojawil sie pierwszy okres! lekarz potwierdzil ze tyle to trwa z powodu ze zastrzyk jest nie tylko srodkiem antykoncepcyjnym ale rowniez metoda czasowej kastracjii chemicznej! I moze czas zanim twoj organizm wroci do normy zalezy od organizmu!
napisał/a: Madonna 2007-12-17 10:40
Mam koleżankę, która też długo czekała na okres po zastrzyku. Rozpoczęte starania na szczęście zakończyły się sukcesem rok po odstawieniu, ale syn urodził się przedwcześnie i zmarł.

Co to znaczy kastracja chemiczna?
napisał/a: greybear28 2007-12-17 13:29
Kastracja chemiczna oznacza podanie srodka chemicznego ktory spowoduje calkowite wstrzymanie menstruacji u kobiety ( u mezczyzn powoduje obnizenie popedu seksualnego bez interwencjii chirurgicznej, ten sam sposob stosuje ze za granica do kastracji przestepcow seksualnych tj pedofilia itp!). przez czas brania zastrzyku wracasz prawie do stanu z przed dojrzewania, mam na mysli brak owulacji i menstruacjii. jest to calkiem efektywna forma antykoncepcji gdyz szanse zajscia w ciaze sa prawie rowne zeru, poza tym nie ma okresu :) co oznacza ze nie ma hustawki hormonalnej!! moj lekarz poinformowal mnie ze powrot do normy zwykle trwa ok 12 miesiecy zanim poziom hormonow wroci do normy, pierwszy okres jaki sie pojawil trwal 6 dni i byl bardzo obfity! teraz jestem w 14 tygodniu ciazy i wszystko idzie OK!
nie przypuszczam aby stosowanie tego srodka mialo wplyw na ciaze i dziecko!