Depilacja - czemu tak mocne podrażnienie?

napisał/a: spejsing 2011-12-19 20:13
Problem wygląda następująco:

Jako facet, usuwam włoski z pleców czy pod pachami maszynką i nie ma problemu, podrażnienie lekkie znika po maks. godzinie.

Problem dotyczy depilacji klatki piersiowej.
Tutaj próbowałem robić to już paręnaście razy, i podrażnienie jest nie do wytrzymania, tak maszynką jak i kremem do depilacji.

Po depilacji jak jestem bez koszulki - jest ok, chodzę w koszulce (czyli jak coś skóry dotyka) - kłucie i ból, podrażnienie zwiększa się wtedy bardzo szybko do tak nieprzyjemnego etapu, że naprawdę ciężko to wytrzymać.

Jedyny sposób to chodzenie bez koszulki 3-4 dni, wtedy podrażnienie przechodzi.

Byłem u dermatologa, powiedział że to genetyczne i dał mi jakieś bzdurne maście, które w ogóle nie pomagają.

Chciałem zapytać, czy ktoś się z czymś takim spotkał, może coś doradzicie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-12-20 07:23
Owłosienie na klatce masz grubsze niż pod pachami stąd podrażnienie będzie większe i każdy facet tak ma.
napisał/a: spejsing 2011-12-20 12:08
djfafa napisal(a):Owłosienie na klatce masz grubsze niż pod pachami stąd podrażnienie będzie większe i każdy facet tak ma.


No dobra, tylko to podrażnienie jest naprawdę bardzo ciężkie do wytrzymania.

A są jakieś kremy które możesz polecić służące szybszej regeneracji / gojeniu się tak podrażnionej skóry po depilacji?
napisał/a: morelka91 2011-12-20 13:36
Nie jestem fachowcem, ale z doświadczenia mogę napisać - kup po prostu dobry krem nawilżający. Polecam Neutrogenę - szybko się wchłania i daje ulgę. Przynajmniej mi, ale może Tobie też pomoże. :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-12-20 14:47
spejsing napisal(a):
djfafa napisal(a):Owłosienie na klatce masz grubsze niż pod pachami stąd podrażnienie będzie większe i każdy facet tak ma.


No dobra, tylko to podrażnienie jest naprawdę bardzo ciężkie do wytrzymania.

A są jakieś kremy które możesz polecić służące szybszej regeneracji / gojeniu się tak podrażnionej skóry po depilacji?


Większość facetów tak ma szczególnie Ci z dośc bujnym owłosieniem, dlatego część wybiera inne metody depilacje jak laser.