Debretin

napisał/a: ko55ak 2009-07-07 15:54
Witam. Otoz lekarz podejrzewa u mnie zespol jelita wrazliwego. Dostalem lek debretin. Mam go brac 3 razy dziennie przed posilkiem. Biore go od wczoraj po obiedzie. Dalej nie moge sie wyproznic. Gazy odchodza mi rzadko. Nawet jesli zdola mi sie wydalic kal po ciezkiej walce to sa to male pojedyncze nie ladnie mowiac jak by plaskie bobki.. Czy ten lek dopiero zacznie dzialac? Troche sie boje, ze mam takie problemy z wydalaniem. Dostalem skierowanie na kolonoskopie ale termin dopiero na poczatku wrzesnia... -.- Czuje jeszcze teraz dziwny ucisk w odbycie. Mialem badanie per rectum i lekarz stwierdzl tylko lekki stan zapalny i przepisal mi krem Clotrimazolum.
napisał/a: ~Anonymous 2009-07-07 17:01
zmniejsz dawke i sprawdź jak bedzie działać, jesli nie poprawi sie, do tego bierz Colon C 2 razy dziennie lub przed posiłkami, MUSI pomoc, no chyba ze masz polipy czy cos co blokuje jelito ... ale nie wierze :)
napisał/a: ko55ak 2009-07-07 17:51
Mam nadzieje, ze polipow nie mam. Mialem robione usg jamy brzusznej ktorego wyniki byly wporzadku. Morfologie ogolna mialem robiona tez byla dobra.
napisał/a: dimedicus 2009-07-08 07:20
Czy tylko Masz Debretin zaordynowany i jak zalecone stosowanie?
napisał/a: ko55ak 2009-07-08 12:42
wczoraj w nocy wyladowalem w szpitalu. dobijalo mnie to, ze ciagle nie moge sie wyproznic. zbadal mi brzuch. zrobili lewatywe. poszedlem sie wyproznic. wylecialo ze mnie wszystko. zadnych normlanych stolcow. tylko jakies rzadkie... dzisiaj rano wydalilem z siebie cos w postaci jak by plynnego ale zwartego sluzu pokrytego jasnym kalem... mam skierowanie na kolonoskopie. boje sie tego badania. moze powinienem zrobic badanie kalu. sam juz nie wiem. zaczynam miec powoli dosyc tego wszystkiego ;/
napisał/a: dimedicus 2009-07-08 18:45
Kolonoskopię można wykonać w znieczuleniu ogólnym tak że nie ma powodu do strachu.
napisał/a: ko55ak 2009-07-08 19:09
dimedicus chyba bardziej sie boje tego co moze wyjsc po tym badaniu, tzn chodzi mi o chorobe niz samego badania... tym bardziej, ze mam takie rozne objawy. a jakos nie chce mi sie wierzyc, ze to wszystko to nerwica. a kazdy mi to powtarza ehh
napisał/a: ko55ak 2009-07-08 19:24
tym bardziej skoro lekarz w szpitalu napisal, ze pilnie musze sie zglosic na ta kolonoskopie. a terminy sa takie, ze szkoda gadac, prywatnie tez za bardzo nie mam pieniedzy. najbardziej sie obawiam, ze to cos co zagraza zyciu i nie mam za duzo czasu. lekarz rodzinny znowu napisal na skierowaniu podejrzenie bakteri coli.
napisał/a: dimedicus 2009-07-08 21:38
J
ko55ak napisal(a):podejrzenie bakteri coli.
wchodzi w skład flory bakteryjnej jelita grubego,tak że nie jest to nic groźnego,chyba że przedostanie się dalej.A to co stwierdzi lekarz w badani nie ma w tej chwili istotnego znaczenia z tego wzg.że musi być przeprowadzone badanie a co będzie to się okaże a może nic nie być a i tak należy przeprowadzić badanie i tak więc nie ma się co stresować bo to i tak nic nie pomoże a wczesne wykrycie czegokolwiek pozwoli na szybsze wyleczenie.
napisał/a: claudiaa9 2009-10-13 21:37
Witam. Otóż mam taki sam problem jak ko55ak. Byłam kilka razy u lekarza ale leki nic nie pomagają a boję się badań. Chciałabym się dowiedzieć od ko55aka co to może być
napisał/a: ko55ak 2009-10-13 21:56
poprostu sie nie przejmuj tym. ja lekow nie biore. daje rade i tyle hehe. ta choroba to prawdopodobnie zespol jelita wrazliwego. mialem robione rozne badania. nawet kolonoskopie. wszystko bylo ok ;] tak wiec nie przejmuj sie niczym. jesli chcesz pogadac to moge podac gg ;)
napisał/a: claudiaa9 2009-10-14 06:53
A na prawdę ci to przechodzi? Bo ja mam to chyba już 2 lata i mam już dosyć