Dążenie do gładkiej skóry twarzy ! Medycyna estetyczna

napisał/a: molus1 2012-01-11 11:46
Witam borykałem sie z tradzikiem przez wiele lat,może i mam trądzik ale nie duży mam blizny po tradzikowe,zmarszczki,szary koloryt skóry,wągry,piegi chciałbym się pozbyć tego raz na zawsze i mieć gładka skóre tzw " jak kobieta " pieniądze nie graja roli tylko EFEKT.Słyszałem o peelingach chemicznych,mikrodermabrazji,lasery itp. Jakie zabiegi najskuteczniejsze a może ktoś miał ten sam problem?
napisał/a: kasia971 2012-01-15 19:08
Witam,

chciałabym podzielić się moimi ostatnimi doświadczeniami w związku z trądzikiem, wągrami i ogólnie "brzydką" cerą.

Ostatnio odstawiłam wszystkie kosmetyki z agresywnymi detergentami typu SLS, konserwantami np. parabeny i zapychaczami typu parafina, silikon i inne oleje mineralne. I dosłownie po dwóch tygodniach mycia twarzy i ciała delikatnym żelem dla dzieci (Babydream niebieski z Rossmanna razem z olejkiem herbacianym), stosowaniem domowego peelingu z kawy i oliwy z oliwek oraz domowego kremu na bazie olejku z jojoby z olejkiem herbacianym i lawendowym mam gładką cerę jak nigdy w moim życiu.

Radzę na początek odstawienie wszystkich kosmetyków nafaszerowanych chemią (nauczyć się czytać składy - polecam strony pana doktora Różańskiego o trądziku np. http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm) i zacząć używać delikatnych, bez szkodliwych substancji typu Babydream (bardzo tanie, ale super z Rossmanna - jestem zachwycona) albo ekologicznych np. Lavera (też niemieckie, fantastyczne, ale drogie).

Ewentualnie krem z kwasem retinowym np. Retin A (na receptę, ostrożnie stosować), też bardzo ładnie wygładza cerę, zmniejsza pory i rozjaśnia.
Plus oczywiście odpowiednia dieta - jak najmniej cukru w każdej postaci, a jak najwięcej warzyw i niesłodkich owoców.

Pozdrawiam
Kasia
napisał/a: malta12 2019-02-08 13:51
Rzeczywiście medycyna estetyczna mogłaby pomóc w leczeniu trądziku. Są przeróżne zabiegi specjalnie na trądzik, ale ja to się na tym nie znam więc nie będę nic doradzać.