Daylette a Auglavin -BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

napisał/a: Nala23 2015-02-06 17:30
Dzień dobry Państwu.
Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Daylette 3 mg + 0,02 mg. Od wtorku (dziś jest piątek) muszę stosować antybiotyk Auglavin 875 mg + 125 mg (dwa razy dziennie jedna tabletka) Czy ten antybiotyk wpływa na obniżenie skuteczności Daylette? Pytam, ponieważ w ulotce Daylette jest napisane, że należy zapytać lekarza, czy dany antybiotyk obniża skuteczność antykoncepcji.
Chciałabym też zapytać o preparat Clotrimazolum. W niedzielę wieczorem i pon rano użyłam tego preparatu z powodu otarć miejsc intymnych. W ulotce jest napisane że po stosowaniu trzeba odczekać 5 dni, bo może on uszkadzać prezerwatywy. Rozumiem że 5 dni minie w sobotę rano (od ostatniego stosowania preparatu, które miało miejsce w poniedziałek?) i od tego momentu można bezpiecznie stosować prezerwatywy, bez obaw o ich uszkodzenie? Bardzo prosze o szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, będę wdzięczna za odpowiedź. Niestety nie mogę skontaktowac się z moim lekarzem, a bardzo zależy mi na odpowiedzi. Z góry dziękuję.
napisał/a: Gracee 2015-02-08 21:35
Przy stosowaniu tego antybiotyku należy stosować dodatkowe zabezpieczenie bo skuteczność antykoncepcji może zostać zmniejszona. Co do Clotlimazolum to dla bezpieczeństwa należy zachować ten 5-cio dniowy okres jaki jest zalecany w ulotce. Dla własnego bezpieczeństwa zwłaszcza gdy w razie pęknięcia ochrona antykoncepcji może być zmniejszona gdyż stosowany jest antybiotyk.
napisał/a: Nala23 2015-02-10 07:14
Dziękuję za odpowiedź :) Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli można. Jestem w tym temacie początkująca, więc nie wiem... Czy to normalne, że po pierwszym stosunku (który był bardzo bolesny, krwawiłam) czuję się jeszcze trochę obolała? Minęły prawie dwa tygodnie, od tamtego pierwszego razu nie współżyłam bo chcę poczekać, aż będę czuła się zupełnie dobrze. Czy słusznie postępuję? Czy powinnam się zmusić?
napisał/a: Gracee 2015-02-12 23:26
W żadnym wypadku nie powinnaś zmuszać się do współżycia. Współżycie "na siłę" nie daje satysfakcji i powoduje dyskomfort.
Ból po pierwszym razie jest normalny. Jedne dziewczyny nie czują go wcale inne boli trochę, a jeszcze inne bardzo. Wszystko to zależy od grubości błony. Jedne boli krócej inne dłużej. Poczekaj do odpowiedniego dla Ciebie momentu i wówczas zaczniesz współżyć ponownie.