Dawno temu naderwany Achilles

napisał/a: DominikaKasina 2010-10-26 23:09
Witam.

Mam pewien problem, ponieważ 4 lata temu podczas biegania naderwałam ścięgno Achillesa. W ten sam dzień zrobili mi przeswietlenie, wsadzili najpierw w szyne a potem dali skierowanie by załozyc gips (do kolana) na 2 miesiące. nie ukrywam, że czasem zdarzyło mi sie stanąc na nim. Ból był niesamowity. gdy ściągneli mi gips chodziłam na balet i głownie dlatego przestałam chodzic, ponieważ gdy stawałam na puencie ( bucie na którym staje się na palcach), promieniowało mi aż do uda, bolało przy każdym kroku, jest spuchnięte do tej pory, boli jak chodze, rozciągam się na wf-ie. najlepsze jest to, że ostatnio zaczeło bolec mnie równiez śródstopie gdy schodze po schodach lub gdy robie ćwiczenie " góra-doł". Jeszcze dziwniejsze jest to że obie nogi mam spuchnięte tak, że prawie moje kostki sa niewidoczne. Na tej nodze, w której miałam oberwane ścięgno promieniuje mi bol az do uda przy większym wysiłku.
Ostatnio zrobiłam sobie badania krwi, na wapń, zelazo i wszytsko mam w normie.

Co to wsyztsko moze oznaczać? Czy jakieś ćwiczenian są zalecane?

:)
napisał/a: Ania_204 2010-10-27 18:53
Wskazana dalsza diagnostyka- usg,mri. Zabiegi fizykalne typu ultradźwięki,laser,masaż wirowy i ćwiczenia rozciągające ścięgno Achillesa.
Wskazana wizyta u ortopedy.