dawkowanie vit c

napisał/a: talent19 2015-03-26 15:42
Zakupiłem vit c w proszku 1kg.Proszę powiedzcie jak ją dawkować.Do tej pory tj.dwa lata brałem codziennie 3x1000 w tabletkach od Svansona.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-27 20:28
No na trochę Ci starczy :))

To zależy jaki powód że bierzesz takie dawki.
napisał/a: talent19 2015-03-29 12:36
A no mój drogi DJFAFA dzieki tobie i temu forum które odwiedzam regularnie jestem innym człowiekiem.W 2011 roku moje Tsh 19,9 norma do 4.Teraz 0,9.Regularnie biorę euthyrox kiedyś 100 a teraz 75/88.W ciągu dnia 3x1000 vitc,3xolimp sport,100mg selen[mikro],co drugi dzień 5000 mikro vitD.Od dwóch lat zero glutenu i nabiału.Schudłem 22kilo ,ani razu nie biegałem,już nie łupie mnie w kolanach ,chodzę uśmiechnięty a jak mam kryzys to czytam ,,wskazówki żywieniowe przy hashi,,albo książkę przeniczny brzuch Viliama Dawisa.Aha ATG miałem i mam cały czas ponad 1000 prrzy normie do 39.a ATPO mam w normie.Trochę nieskładnie opisałem mój przypadek chcę dodać wam wiary i podziękować temu forum za wiedzę i rzetelność
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-29 16:23
I wsio jasne :)

Powiem Ci tak. Jeżeli interesuje Cię wyłącznie witamina C, to tu masz całą wiedzę na jej temat:

http://www.vitamincfoundation.org/forum/

Ja zimą stosuje około 3 gram dziennie, zwiększam podczas infekcji, ale zazwyczaj do 5-10 gram max. Latem gdzie ryzyko infekcji jest mniejsze a dostęp do wartościowych warzyw i owoców spore, nie biorę syntetycznej w cale albo łykam symbolicznie np. 500-1000 mg wtedy kiedy np. gdzies zmarznę albo się przegrzeje (często wyskakuje mi wtedy opryszczka).
napisał/a: Konstans 2015-03-31 10:00
talent19 napisal(a):A no mój drogi DJFAFA dzieki tobie i temu forum

Aha ATG miałem i mam cały czas ponad 1000 prrzy normie do 39.a ATPO mam w normie.


no myslę :)
też Mu duuużo zawdzięczam ! :)

a co do aTG to nie lekceważ tego! Mi również długie lata utrzymywał się wysoki stan zapalny i za nic nie mogłam zbić p.ciał ale to nie jest dobra sytuacja.
Już ja bym się Tobą zajęła, gdybyś mi dał (oczywiście ... ;)

Pozdrawiam :)
napisał/a: talent19 2015-03-31 11:14
Konstans więc proszę zajmij się mną.Szaman powiedział że tak już będzie i żebym nie kombinował.Moje cudowne uzdrowienie ,niskie LDL i wysokie HDL przypisał sobie.O diecie nie wspomina bo uwarza że euthyrox robi dobrą robotę.
napisał/a: Konstans 2015-03-31 11:58
talent19 napisal(a):Konstans więc proszę zajmij się mną.Szaman powiedział że tak już będzie i żebym nie kombinował.Moje cudowne uzdrowienie ,niskie LDL i wysokie HDL przypisał sobie.O diecie nie wspomina bo uwarza że euthyrox robi dobrą robotę.


Nooo, ok :))
długo prosić mnie nie musisz ;)

szaman? hahhahaha
widzę, że sie dogadamy :)

Napisz mi wszystko, co jesz, co pijesz? a postaram sie poszukać przyczyny.
Ponadto zacznij suplementować wit.C czy też kwas askorbinowy, jak ja (w dawkach zalecanych przez Djfafę) To naprawdę działa i udrożnia, co trzeba :)
napisał/a: czybit161 2015-03-31 13:10
Konstans a jaka jest różnica między Wit C, a kwasem askorbinowym ????? bo to jedno i to samo przecież :))
napisał/a: Konstans 2015-03-31 13:34
Tam miało byc napisane lewoskrętna ale zjadłam :p
Ale tak, to tożsame.
Nauczka jedna - nie pisać w pracy :)
napisał/a: czybit161 2015-03-31 13:55
Tak czy siak dalej dalej nie rozumiesz, ponieważ witamina C to wyłącznie forma lewoskrętna kwasu askorbinowego :)))

Nauczka >>> douczyć się :P
napisał/a: Konstans 2015-03-31 18:29
Jesteś przeuroczy :)
napisał/a: Yogryn 2015-03-31 19:20
Konstans napisal(a):
talent19 napisal(a):Konstans więc proszę zajmij się mną.Szaman powiedział że tak już będzie i żebym nie kombinował.Moje cudowne uzdrowienie ,niskie LDL i wysokie HDL przypisał sobie.O diecie nie wspomina bo uwarza że euthyrox robi dobrą robotę.


Nooo, ok :))
długo prosić mnie nie musisz ;)

szaman? hahhahaha
widzę, że sie dogadamy :)

Napisz mi wszystko, co jesz, co pijesz? a postaram sie poszukać przyczyny.
Ponadto zacznij suplementować wit.C czy też kwas askorbinowy, jak ja (w dawkach zalecanych przez Djfafę) To naprawdę działa i udrożnia, co trzeba :)


A co udrożnia?

: )