Dawkowanie leków bez recepty

napisał/a: NUKE 2013-05-01 11:36
Lekarz przepisał mi wit B1 25 mg raz dziennie i b6 50 mg 2 razy dziennie. Chodzi o regenerację wątroby ( oczywiście inne leki też).
Jako, że wypadają mi włosy, lekarz powiedział żebym wybrał sobie preparat bez recepty, sumplement. Chciałem skrzypowitę, ale ma już wit b1 0,7 mg i b6 1,0 mg. Czy biorąc jedną tablektę skrzypowity/ dziennie przekraczam dawkę dzienną na wit. B1 i B6? Jaki jest limit?
napisał/a: Wasztyl 2013-05-01 20:40
NUKE napisal(a):Lekarz przepisał mi wit B1 25 mg raz dziennie i b6 50 mg 2 razy dziennie. Chodzi o regenerację wątroby ( oczywiście inne leki też).
Jako, że wypadają mi włosy, lekarz powiedział żebym wybrał sobie preparat bez recepty, sumplement. Chciałem skrzypowitę, ale ma już wit b1 0,7 mg i b6 1,0 mg. Czy biorąc jedną tablektę skrzypowity/ dziennie przekraczam dawkę dzienną na wit. B1 i B6? Jaki jest limit?


A może Humavit Z? Ma dobre opinie. Jeśli jednak jesteś "za" skrzypowitą to myślę, że spokojnie możesz brać jednocześnie i to i to, co prawda Farmakopei przy sobie nie mam ale 1 mg cz 0,7mg więcej - nie wygląda mi to na dawkę toksyczną.

pozdrawiam!:)
napisał/a: ewka35 2013-05-01 20:58
Witam,
Jeśli chodzi o włosy to poradziła bym Ci środki zewnętrzne które mogą pomóc.
Maseczka WAX jest bardzo dobra(wiem że to mało męskie ale pomaga:)),poza tym zapytaj w aptece o szampony stymulujące porost i zapobiegające wypadaniu włosa.
Pozdrawiam:)