Dalacin c

napisał/a: hipis 2007-02-12 16:04
Witam. Mam takie pytanie. Przeziębilem się i zaaplikowalem sobie antybiotyk Dalacin c 500 mg, bez konsultacji z lekarzem z powodów niezaleznych ode mnie(co 7 godzin, wziąlem 4 dawki). Mam typowe objawy przeziebienia ból głowy, kości, katar itp..Czy moge odstawic ten lek i odrazu przyjąc Ceclor - inny antybiotyk (którego zostało mi tylko 4 tabletki), mysle ze tamten mi nie pomoże a musze szybko wyzdrowieć. Zaznaczam ze do lekarza w tej chwili nie mam możliwosci udania się. Pozostają tylko metody domowe. Proszę o szybką odpowiedz Pozdrawiam.
napisał/a: klapouszek2 2007-02-12 22:43
A ja glupia myslalam, ze metody domowe to chleb z czosnkiem, mleko z maslem i miodem oraz sok z cebuli na kaszel;) widac juz nawet coldrex max i theraflu nie wystarcza jesli chodzi o samoleczenie:( Co do Dalacinu to wydaje mi sie, ze w takiej dawce to on nie wystepuje (75, 150 i 300mg) moze kiedys byl nie sprzeczam sie skoro zostaly Ci jeszcze zapasy;) watpie jednak czy zmiana na Ceclor (niewiadomo jaka dawka) Ci cos pomoze - 4 tabl to 2 doby wiec nawet z ta jedna na Dalacinie (inny mechanizm dzialania do tego) to troche za malo jak na antybiotykoterapie. Poza tym stosowanie antybiotykow na wlasna reke uwazam za niezbyt madry pomysl i mozesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzic niz pomoc. Mimo wszystko zycze zdrowia.