Dalacin C a ból brzucha i bieguna po 1 kapsułce- odstawić?

napisał/a: dzej2 2013-01-11 14:06
Witam,

dziś byłam u lekarki, która stwierdziła u mnie zapalenie krtani i gardła przepisała mi:

- Dalacin C (2xdziennie 1kapsułke)
- Trilac (2xdziennie 1kapsułke)
- Amertil Bio (raz dziennie wieczorem)
- syrop Stodal (3razy 1 miarka do 17stej)
osłonowo kupiłam bactilac nf(na opakowaniu dawkowanie 2razy dziennie)

o godz.11 wziełam 3 kapsułki ( Dalacin C, Trilac, Bactilac) i syrop, niestety o 12:45 zaczął żołądek boleć, na wymioty mi się zabrało no i nastąpiła biegunka:/. Na 1ulotce -od dalacinu - jest napisane że "w przypadku zauważenia następujących objawów:
biegunka/wybroczyny na skórze z jednoczesnymi objawami złego samopoczucia /bólami mięśniowymi/gorączką należy odstawić lek i skontaktować się natychmiast z lekarzem". Później jest jakaś tabelka a pod nią dodane "takie zaburzenia żołądkowo-jelitowe jak nudności, wymioty, ból brzucha lub biegunka są na ogól lekkie (nie powiedziałabym, że ból brzucha był/jest lekki:|) i często ustępują w czasie kontynuowania leczenia lub po jego odstawieniu".
Zatem mam 2pytania:
- ryzykować i koło 17-18stej brać kolejną kapsułkę łudząc się, że dolegliwości "ustępują w czasie kontynuowania leczenia" czy nie ryzykować już brania dalacinu? Z jednoczesnym łykaniem tylko tamtych kapsułek, a w pon iść raz jeszcze do lekarki i powiedzieć, że źle raguje na antybiotyk? (w necie czytałam, że dalacin c jest silny i dużo ludzi kiepsko na niego raguje:/ ponoć totalnie rozwala jelita i żołądek, a ja niestety mam z tymi narządami problem)
- obecnie - jak to piszę jest po 14stej - nadal mam ból brzucha i sporadyczna biegunkę czy po 1 kapsułce leku powinnam mieć już takie skutki uboczne??

Byłabym wdzięczna za pomoc!
napisał/a: Apotheker 2013-01-13 01:03
Trilac nie powinno się brak razem z Dalacinem. Antybiotyk wyjałowi przewód pokarmowy (stąd biegunki), a Trilac ma za zadanie odbudować pozytywną florę bakteryjną, dlatego należy go brać po ok. 2 h. Można spróbować wziąć nawet dwie kapsułki - przedawkować się nie da, gdyż nadmiar bakterii i tak jest wydalany.
napisał/a: dzej2 2013-01-13 19:44
Hej

dzięki za odp. po 2 kapsułce(+do tej pory) nie powtórzyła się sytuacja z biegunka i bólami. Do tej pory brałam trilac tak na 30min przed dalacinem (trilac w trakcie posiłku, dalacin tuż po posilku). Czyli mam teraz brać dalacin po posiłku a 2godz. później łyknac 1-2kapsułki trilacu?.
napisał/a: Apotheker 2013-01-15 00:51
Ważne, żeby nie brać razem z antybiotykiem. ja jestem zwolennikiem 2 h po.