Czyszczenie uszu

napisał/a: crazymarta1 2009-08-03 16:54
Hej,

Czy znacie może jakąś bezbolesną , " przyjemniejszą " niż zwykłe czyszczenie patyczkiem metodę czyszczenia uszu ??
Szczerze przeraża mnie używania patyczka i fakt że można coś uszkodzić ... ;/ Bardzo proszę o opinię. czekam z niecierpliwością
napisał/a: Paulla 2009-08-03 17:38
Absolutnie nie powinno się czyścić uszu wacikami kosmetycznymi.Takim przykładowym preparatem do higieny uszu niech będzie Audispray. Jest to roztwór wody morskiej, poddawany kontroli mikrobiologicznej, który szybko rozpuszcza woskowinę i zapewnia utrzymanie prawidłowej higieny uszu.
Audispray zapobiega stosowaniu patyczków bawełnianych, które powodują przesuwanie woskowiny w kierunku błony bębenkowej.
Preparat może być stosowany od 6 roku życia. Stosować 2 do 3 razy w tygodniu, wlewając jedną dawkę do każdego ucha.
W aptece znajdziesz jednak inne preparaty tego typu o wiele tańsze. Zresztą na forum są już posty na ten temat.
Jeśli chodzi o usuwanie woskowiny to należy pamiętać, iż jest to naturalna wydzielina ochronna i w zwykłych warunkach nie należy jej usuwać. Dopiero gdy woskowina doprowadzi do upośledzenia słuchu należy usunąć jej nadmiar, jednak zbyt częste usuwanie woskowiny a także usunięcie zbyt dużej jej ilości powoduje, że zostaje ona szybko i w dużej ilości wyprodukowana co zniekształci naturalny poziom jej produkcji. Spowoduje to szybkie zatkanie ucha zbyt dużą jej ilością w efekcie potrzebna będzie wizyta u laryngologa.
Uszy zwyczajnie można umyć letnią wodą w czasie kąpieli, a gdy nadmiar woskowiny upośledzi słuch wybrać się na "ekspresowe" mycie u laryngologa, ja tak właśnie robię.
napisał/a: maciejka1 2009-08-03 20:28
Paulla napisal(a):Absolutnie nie powinno się czyścić uszu wacikami kosmetycznymi.Takim przykładowym preparatem do higieny uszu niech będzie Audispray. Jest to roztwór wody morskiej, poddawany kontroli mikrobiologicznej, który szybko rozpuszcza woskowinę i zapewnia utrzymanie prawidłowej higieny uszu.
Audispray zapobiega stosowaniu patyczków bawełnianych, które powodują przesuwanie woskowiny w kierunku błony bębenkowej.
Preparat może być stosowany od 6 roku życia. Stosować 2 do 3 razy w tygodniu, wlewając jedną dawkę do każdego ucha.
W aptece znajdziesz jednak inne preparaty tego typu o wiele tańsze. Zresztą na forum są już posty na ten temat.
Jeśli chodzi o usuwanie woskowiny to należy pamiętać, iż jest to naturalna wydzielina ochronna i w zwykłych warunkach nie należy jej usuwać. Dopiero gdy woskowina doprowadzi do upośledzenia słuchu należy usunąć jej nadmiar, jednak zbyt częste usuwanie woskowiny a także usunięcie zbyt dużej jej ilości powoduje, że zostaje ona szybko i w dużej ilości wyprodukowana co zniekształci naturalny poziom jej produkcji. Spowoduje to szybkie zatkanie ucha zbyt dużą jej ilością w efekcie potrzebna będzie wizyta u laryngologa.
Uszy zwyczajnie można umyć letnią wodą w czasie kąpieli, a gdy nadmiar woskowiny upośledzi słuch wybrać się na "ekspresowe" mycie u laryngologa, ja tak właśnie robię.


Witaj Paulla,
Po kilku zapaleniach uszu u mojej córki lekarz zdecydowanie odradził mi używanie patyczków. Zalecił mi używanie specjalnych kropli acerumen. Mojej córeczce bardzo odpowiada ten sposób czyszczenia uszu. Poddaje się tej metodzie bez problemu- jest delikatna i bezbolesna. Audispray jest rzeczywiście drogi. Stosowałaś kiedyś acerumen? – używam ich od niedawna i ciekawa jestem opinii innych. Wdzięczna będę za informacje.
napisał/a: Paulla 2009-08-03 22:11
maciejka235 napisal(a):
Stosowałaś kiedyś acerumen? – używam ich od niedawna i ciekawa jestem opinii innych. Wdzięczna będę za informacje.

Cześć,
Acerumen jeszcze nie stosowałam, ale wiele osób poleca mi ten specyfik. W przypadku Twojej córeczki jeśli są skłonności do zapaleń uszu to zaleca się szczególną ostrożność, a patyczki to nierozsądne rozwiązanie.
Na 100% wypróbuję acerumen, dzięki za wskazówkę :)
napisał/a: crazymarta1 2009-08-07 11:09
Paulla napisal(a):
maciejka235 napisal(a):
Stosowałaś kiedyś acerumen? – używam ich od niedawna i ciekawa jestem opinii innych. Wdzięczna będę za informacje.

Cześć,
Acerumen jeszcze nie stosowałam, ale wiele osób poleca mi ten specyfik. W przypadku Twojej córeczki jeśli są skłonności do zapaleń uszu to zaleca się szczególną ostrożność, a patyczki to nierozsądne rozwiązanie.
Na 100% wypróbuję acerumen, dzięki za wskazówkę :)

Nie wiedziałam, że istnieją płyny do czyszczenia uszu...
Zastanawiam się w jaki sposób usunąć później płyn z uszu? Możecie mi odpowiedzieć?
napisał/a: Paulla 2009-08-07 15:51
crazymarta napisal(a):
Zastanawiam się w jaki sposób usunąć później płyn z uszu? Możecie mi odpowiedzieć?

Przechylić głowę raz w prawo raz w lewo. A jeśli uszy nadal będą zatkane, mimo kilkudniowego stosowania preparatu, wtedy jest wskazana wizyta u specjalisty.
napisał/a: crazymarta1 2009-08-10 11:15
Mam prośbę czy możecie mi powiedzieć coś o acerumenie ??
Czy ten produkt jest w 100 % bezpieczny ? Jak często można go używać i może posiadacie jakieś cenne wskazówki dla laików w tym temacie :)
napisał/a: maciejka1 2009-08-10 21:42
crazymarta napisal(a):Mam prośbę czy możecie mi powiedzieć coś o acerumenie ??
Czy ten produkt jest w 100 % bezpieczny ? Jak często można go używać i może posiadacie jakieś cenne wskazówki dla laików w tym temacie :)


Acerumen polecił mi laryngolog. Zalecił czyszczenia uszu u mojej 6 letniej córeczki. Krople są bezpieczne i przyjazne dla dzieciaków. Przeznaczone są do higieny uszu także u dorosłych. Stosuję je raz w tygodniu. Skutecznie rozpuszczają nagromadzoną woskowinę i zapobiegają jej goromadzeniu.
napisał/a: crazymarta1 2009-08-13 14:56
Powiedz mi proszę jak stosuję się A cerumen ??
Chciałabym się dowiedzieć szczegółowo jak wygląda cały proces używania tego preparatu ponieważ nigdy wcześniej tego nie robiłam...
napisał/a: maciejka1 2009-08-16 18:29
crazymarta napisal(a):Powiedz mi proszę jak stosuję się A cerumen ??
Chciałabym się dowiedzieć szczegółowo jak wygląda cały proces używania tego preparatu ponieważ nigdy wcześniej tego nie robiłam...


To nie jest ani skomplikowane, ani bolesne. Po prostu ampułkę w której znajdują się krople ogrzewam, żeby odczucie przy wpuszczaniu do ucha nie było nieprzyjemne.
Połowę ampułki wciskam do każdego ucha i odczekuję 3-4minuty. Potem przepłukuje uszy zwykłą ciepłą wodą i "po sprawie".
Powtarzam tę czynność raz w tygdniu. Życzę powodzenie!
napisał/a: crazymarta1 2009-08-17 11:16
To nie jest ani skomplikowane, ani bolesne. Po prostu ampułkę w której znajdują się krople ogrzewam, żeby odczucie przy wpuszczaniu do ucha nie było nieprzyjemne.
Połowę ampułki wciskam do każdego ucha i odczekuję 3-4minuty. Potem przepłukuje uszy zwykłą ciepłą wodą i "po sprawie".
Powtarzam tę czynność raz w tygdniu. Życzę powodzenie![/quote]

Do jakiego stopnia ogrzewasz ampułkę ?? tzn ile powinna mieć stopni ??
Gdzieś wyczytałam że należy po Acerumienie płukać ucho solą fizjologiczną to prawda ??
napisał/a: crazymarta1 2009-08-20 11:15
Moi drodzy zapomniałam was zapytać czy A-cerumen jest dostępny w każdej aptece i czy jest on na receptę ??