Czyszczenie kamienia, powikłania

napisał/a: gazi 2013-07-03 21:46
Witam,
Dzisiaj byłem na wizycie u stomatologa w celu usunięcia kamienia nazębnego. Miałem dość spory "zapaś" kamienia na siekaczach i w kilku innych miejscach. Po zabiegu dolne siekacze są białe, ale mam wrażenie jakby ubyło połowe masy tych zębów. Z tyłu mam "kratkę"(jak przejeżdżam językiem). Niestety to nie jest najgorsze. Zęby te strasznie mnie bolą przy próbie spożycia jakiegokolwiek napoju. Teraz spróbowałem lodowatej koli i zeby te tak mnie rozbolały, ze musiałem wypluć tą kolę;). Wciąż mnie bolą na 10 minut po spożyciu tej koli. Czy to normalne i przejdzie z czasem czy jednak zabieg uszkodził szkliwo/ naruszył unerwienie, wraz z kamieniem ubyło zęba? Przeprowadzałem ten zabieg po raz pierwszy w życiu więc nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat. Bardzo prosze o porady, bo za 2 tygodnie mam kolejną wizytę.

Dzięki;)
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-04 07:49
Witam.
Po takim drobnym zabiegu jakim jest usuwanie kamienia nazębnego zęby stają się wrażliwsze na to, co do tej pory spożywaliśmy bo nie ma te warstwy, która jednak izolowała w jakimś tam stopniu ząb od pokarmu prze kamień właśnie. Myślę, ze najlepiej będzie udać się do dentysty i zapytać go, czy wszystko jest w porządku, a kolejny zabieg przemyśleć i razem z lekarzem podjąć decyzje. Pozdrawiam.