czyraki

napisał/a: monisia4 2007-03-09 10:54
mam pytanie mkiedys mialam z tyłu na plecach takie drobne zgrubienia skórne teraz mi sie to powiekszylo poszlam do lekarza rodzinnego dal mi skierownaie do poradni chirurgicznej. w jaki sposob mozna sie tego pozbyc?? jak to usunać by nie zostala blizna??
napisał/a: jakoo 2007-03-09 11:04
Laserowo, ale wtedy nie zbadają tego co to jest.
napisał/a: monisia4 2007-03-09 13:10
aha to co w takim razie mam zrobic?? czego mam sie spodziewac na wizycie u chirurga?? czy bede miala robione na to jakies badania?? czy mam sie czego bac?? troche sie boje
napisał/a: Peter 2007-03-09 14:43
Jeśli to zgrubienie pod skórą, to trzeba będzie usunąć chirurgicznie. Jeśli na powierzchni skóry, to można laserem (o ile nie są to zmiany sugerujące nowotworzenie).
napisał/a: monisia4 2007-03-09 17:44
bylam dzis u chirurga i powiedzial mi ze to nie jest sprawa chirurgiczna mimo ze czyraka zdiagnozowala lekarka rodzinna. dal mi antybiotyk "ospamox" i maść "argosulfan" powiedzial ze jak nie zejdzie to mam sie wybrac do dermatologa. co to moga być te zgrubienia??
napisał/a: Peter 2007-03-09 20:51
Przypuszczam, (tak z Twojego opisu i lekarzy), że będzie to zmiana wskutek długotrwałego procesu zapalnego. Dochodzi do zgrubień typu bliznowatego. Taka zmiana może się dość długo utrzymywać, ale jak dobrze zauważył chirurg, to sprawa dermatologa. Takie zgrubienia bliznowate (o ile to jest to) leczy się miejscowo sterydami np. krem Dermovate. Daje się to wyleczyć w ciągu 2-3 msc.
napisał/a: monisia4 2007-03-23 18:54
byłam we wtorek u dermatologa tak jak zalecil chirurg iz uważał że to nie sprawa chirurgiczna (maść i tabletki jakie mi przypisał chirug nie pomogły) natomiast dermatolog przypisał mi antybiotyk w maści mupirox i mam smarowac do skutku. Dermatolog rowniez nie wie co to jest. :(( Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2007-03-23 20:05
Osobiście proponowałbym dodatkowo oprócz tego antybiotyku maść sterydową Dermovate. Zmniejsza ona zgrubienia i zrosty skórne.