Czym zastapic luke po wyrwanych zebach?

napisał/a: slodki00 2008-07-17 14:56
Mam takie pytanie .wicie czym mozna zastapic naturalnego zeba.tzn puste miejsce po wyrawanym zebie?Wiem ze wstawia sie implant ,ale sa strasznie drogie ,pondan 2500zl za 1 szt.wiec czy sa jakis inne sposoby zastapienia zebow?bo umnie sprawa wyglada tak mam slabe zeby ,jak bylem maly to rodzice nieposylali mnie do dentysty no i zeby sie mi psuly(raczej to chyba dziedziczne bo rodzice tez maja slabe zeby,maj po 50 lat i protezy) zwlaszcza te bo bokach .doszlo do tego ze teraz mi brakuje 6 zebow ,na dolnej szczece z lewej strony niemam 3 zebow ,i z prawej niemam 2 zebow i na gornej szczece brakuje mi jednego (siódemka) .zarowno z lewej jak i z prawej strony dolnej szceki ostatni zab jest zdrowy.wszystykieakujace zeby wyrwalem niedawno bo byly zepsute na maxa,i zasadnicze pytanie czy jest jakas inna metoda oprucz implantow zeby uzupelnic braki?Nie mam na mysli protezy!i czy jak dluzszy czas niebede mialw tych miejscach zebow ,czy mozna to takl zostawic.prosze o pomoc
napisał/a: DobryDent 2008-08-15 19:24
Luki między zębami można wypełnić mostami porcelanowymi. Gdy luka ma tylko z jednej strony ząb to można wtedy wstawić implant i go połączyć z zębem z drugiej strony.
Jeżeli nie stać Ciebie obecnie na takie drogie rozwiązania to wykonaj protezy - ochronią pozostałe zęby przez przemieszczeniem, wędrówką, krzywieniem się i wysuwaniem z zębodołu. Protezy osiadające są rozwiązaniem refundowanym, szkieletowe są droższe ale lepsze i zdrowsze
napisał/a: fikumiku1 2008-08-19 16:30
Taaakkk, moja kolezanka była u dentysty jakis czas temu i się wystraszyla bo jakis czas temu wyrwala zab i chciala wypełnić dziure po nim. Polecil jej wlasnie implant - sa masakrycznie drogie!!!!! Normalnie kredyt by mogla na to zaciagnac :) Albo druga opcja było wstawienie mostka – koszt kilkuset zeta, ale to i tak pikus przy implancie. Zapytaj dokladnie lekarza - ja znam te 2 metody.
napisał/a: DobryDent 2008-08-19 18:43
Implan nie wymaga poświęcenia 2 sąsiednich zębów (tj oszlifowania) a cena ok 5tys nie jest duża jeżeli się policzy ile pieniędzy cłowiek wydaje np na jedzenie. Dobre rozwiązanie na całe życie :)
napisał/a: morfeusz2000 2008-08-23 21:32
Apropo implantów:
Ile najtaniej może wynieść wstawienie implantu?
napisał/a: onawch 2010-08-25 20:42
"Implan nie wymaga poświęcenia 2 sąsiednich zębów (tj oszlifowania) a cena ok 5tys nie jest duża jeżeli się policzy ile pieniędzy cłowiek wydaje np na jedzenie. Dobre rozwiązanie na całe życie :)"

Aha rozumiem, że można sobie wstawić implant a żołądek zawiesić na haku na 5 miesięcy ? :D Implanty są drogie i nie ma co ukrywać ale są też kliniki , które świadczą usługi w systemie ratalnym np. www . candeo . pl
napisał/a: wikam2 2010-08-25 20:51
Patrz na daty postów.
ps. Ale z treścią posta się zgadzam ;)
napisał/a: pastylka 2014-11-26 08:47
Sama mam do wstawienia dwa zęby, które straciłam przez swoją głupotę ale mniejsza o to. Zastanawiam się co wybrać czy implanty czy mostek porcelanowy. Wiem, że implant jest pod tym względem lepszy ale jakoś nie mogę przełamać swojego strachu :( No i jeszcze cena :/ Czy ktoś z Was przechodził taki zabieg i mógłby coś na jego temat powiedzieć?
napisał/a: maczkowa 2014-12-08 13:19
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest wstawienie implantów. Mój brat stracił dwie jedynki w wypadku samochodowym i od razu zdecydował się na implanty. Mówił że podczas samego zabiegu nic nie czuł, dopiero kiedy znieczulenie "puściło" pojawił się ból ale zwykłe proszki dały radę. Zęby wyglądają jak prawdzie więc na prawdę warto wyłożyć troszkę pieniążków za taki efekt :) Jak chcesz to mogę podać Ci namiary na jego stomatologa.
napisał/a: wikam2 2014-12-08 13:55
A dlaczego nie chciał się przekonac do wstawienia 4-ki?
napisał/a: pastylka 2014-12-18 11:14
Podaj te namiary. Może w końcu się przełamię. Mam jeszcze jedno pytanie. Wiem, że najpierw lekarz wstawia' w dziąsło samą śrubę, na której później pomocowany jest implant. Ten jednak umieszczany jest tam po kilku miesiącach :/ No i co z tą śrubą? Czy ona nie przeszkadza w ustach? Czy ten cały implant 'czuć' jak obce ciało?
napisał/a: maczkowa 2015-01-21 08:43
migotkax napisal(a):Podaj te namiary. Może w końcu się przełamię. Mam jeszcze jedno pytanie. Wiem, że najpierw lekarz wstawia' w dziąsło samą śrubę, na której później pomocowany jest implant. Ten jednak umieszczany jest tam po kilku miesiącach :/ No i co z tą śrubą? Czy ona nie przeszkadza w ustach? Czy ten cały implant 'czuć' jak obce ciało?


Zgadza się. Implant to właśnie taka 'śruba' na której później zostanie zamocowana korona, która z kolei zostanie umocowana kiedy dziąsło ładnie się zagoi czyli po kilku miesiącach. Nie musisz się jednak martwić że będziesz chodzić z taką 'śrubą' w dziąśle bo stomatolog wstawi Ci na pewno taką tymczasową protezę. Jeżeli chodzi o ten implant to oczywiście że go czuć jednak po jakimś czasie przyzwyczaisz się i to uczucie zniknie :) Zabieg wykonywał implantolog doktor Sundman z kliniki Medens w Warszawie.