Czy znacie jakieś środki antykoncepcyjne bez recepty?

napisał/a: paulinkanutka 2010-01-11 13:01
Czy znacie jakieś środki antykoncepcyjne bez recepty np. jakieś pigułki albo coś w tym stylu??
Jeśli znacie to bardzo bym prosiła o doradę w tej sprawie.
Dzięki;)
napisał/a: wikam2 2010-01-11 14:05
Bez recepty : prezerwatywa, środki chemiczne, metody naturalne etc...
Cała reszta zawierająca hormony tj. tabletki,plastry, zastrzyki...itp. wszystko na receptę.
napisał/a: paulinkanutka 2010-01-11 15:51
Dzięki;)
A znasz może jakieś pigułki albo tabletki dopochwowe bez recepty??
Bo coś mi się o ucho obiło.
Wiesz ja zbyt dużo a antykoncepcji nie wiem bo zawsze z moim chłopakiem stosowaliśmy gumki..
Ale teraz gumki nie są dla nas zbyt wygodne.
napisał/a: wikam2 2010-01-11 16:19
Skoro nie chcesz stosować kondoma to mozesz uzywać globulek dopochwowych (np. Patentex Oval, Kolpotex) jednak wskaźnik skuteczności jest niższy. Jak dla mnie są mało komfortowe.....Ponadto mogą wywoływac uczulenie i swędzenia ...no i pienią się ;)
Przeważnie są stosowane jako DODATEK do prezerwatywy. Napewno są mniej skuteczne niż sama ona.
Reasumując najlepiej stosowac tabsy (wiem, że nie masz 18 lat ale spróbuj iść może z mamą...) bądz prezerwatywe.
Napewno nie możesz stosowac kalendarzyka. Oczywiście możesz także otrzec sie o NPR ale nie polecam.....a szczególnie w takim wieku.
napisał/a: paulinkanutka 2010-01-11 16:32
Wiesz jeszcze tych 18 lat nie mam...ale skoro 16 ukończone to nie wiem czy do gina mogę iść sama. A z mamą na pewno nie pójdę...Mam ciężką sytuacje.,,,,;(
napisał/a: paulinkanutka 2010-01-11 16:34
A wiesz mniej więcej w jakich granicach cenowych te globulki dopochwowe mogą być??
napisał/a: wikam2 2010-01-11 16:36
Raczej samej lekarz Cie nie przyjmie. Skoro nie możesz brać tabletek zostań przy kondomie bo inaczej zaliczysz ciążę ;)
napisał/a: paulinkanutka 2010-01-11 16:39
Cóż...lepszy kondon niż wpada.;)
napisał/a: wikam2 2010-01-11 16:47
Jesli nei ufasz kondomom to połącz je z przrywanym. Cykle masz regularne? Bo nie pamiętam.....
napisał/a: paulinkanutka 2010-01-11 16:59
Oststnio mi się uregulowały...;)
napisał/a: wikam2 2010-01-11 17:02
No to jak są w miarę regularne to możesz stosować prezerwatywę + przerywany + obserwcaja sluzu + kalendarzyk.
To jest już wariactwo....ale na bank wtedy nie zajdziesz :)
Możesz także odrzucić kondoma i stosować : obserwcaję + kalendarzyk + przerywany. Jednak akurat za ten mix nie ręczę ;)
A no i wtedy w czasie płodnym najlpiej ze współżycia rezygnowac.....
napisał/a: paulinkanutka 2010-01-11 17:12
;)Dzięki:)
Ile razy tak było że byłam pewana że wpadłam;)
Ale jak się okazuje to ma się fuksa;D