Czy źle jest z moim sercem?

napisał/a: rudzielec19 2011-03-25 12:44
Chciałabym się dowiedzieć co to znaczy że SYLWETKA SERCA MIERNIE POWIĘKSZONA LEWOKOMOROWA. Czy jest źle z moim sercem , od czego mam je powiększone. Zrobiłam prześwietlenie klatki piersiowej i wszystko jest dobrze z płucami tylko to serce mnie pokoi...
napisał/a: augustyn888 2011-03-25 14:47
rudzielec19 napisal(a):Chciałabym się dowiedzieć co to znaczy że SYLWETKA SERCA MIERNIE POWIĘKSZONA LEWOKOMOROWA. Czy jest źle z moim sercem , od czego mam je powiększone. Zrobiłam prześwietlenie klatki piersiowej i wszystko jest dobrze z płucami tylko to serce mnie pokoi...


Jest to prawdopodobnie małe powiększenie lub inaczej przerost lewej komory serca.Podłożem takiego stanu może być zwężenie cieśni tętnicy głównej(aorty)i związane z tym nadciśnienie powodujące przeciążenie lewej komory serca,choroba wieńcowa).
Taka kardiomiopatia przerostowa może powstać samoistnie,powoduje ją asymetryczny przerost lewej komory serca.Należy zgłosić się do kardiologa,być może będzie potrzebne leczenie farmakologiczne.
Pozdrawiam.
napisał/a: opilek 2011-03-26 09:49
Rtg klatki piersiowej nie jest badaniem na podstawie którego można coś dokładnie powiedzieć. Warto w tym przypadku zrobić ECHO serca